Zamknij

Tusk zamieścił zdjęcie z Trumpem. Wygląda, jakby symulował gest strzału w plecy

05.12.2019 17:11
Tusk Trump
fot. Twitter/Donald Tusk

Donald Tusk postanowił w nietypowy sposób skomentował relacje europejsko-amerykańskie. Umieścił w sieci zdjęcie, na którym podąża za Donaldem Trumpem, wykonując przy tym - a przynajmniej tak to wygląda - gest przypominający symulację strzału z pistoletu. Nie wszystkim jednak żart ten przypadł do gustu. 

Donald Tusk przed kilkoma dniami zakończył swoje urzędowanie na stanowisku szefa Rady Europejskiej i rozpoczął kadencję jako przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej. Sprawując poprzednią funkcję wielokrotnie występował jako reprezentant Unii Europejskiej w rozmowach z przedstawicielami państw z innych kontynentów. Wśród nich były oczywiście Stany Zjednoczone, rządzone wcześniej przez Baracka Obamę, a od stycznia 2017 roku przez Donalda Trumpa.

Tusk "celuje" w Trumpa

Tusk postanowił więc w nietypowy sposób skomentować relację między Europą a Ameryką. "Pomimo sezonowych zawirowań, przyjaźń transatlantycka musi trwać" - napisał na Twitterze, ale bardziej niż te słowa, zainteresowanie wzbudziło dołączone do wpisu zdjęcie:

Przedstawia ono cztery osoby: kanclerz Niemiec Angelę Merkel, premiera Włoch Giuseppe Conte, odwróconego plecami prezydenta USA Donalda Trumpa oraz Donalda Tusk. Na zdjęciu widać, jak były premier wykonuje przy użyciu dwóch palców gest, szturchając tym samym w plecy swojego imiennika zza Oceanu. Wygląda to, jakby Tusk "celował" w Trumpa i symulował gest strzału z pistoletu - w taki bowiem kształt układa się na fotografii jego dłoń.

Zobacz także

W internecie pojawiły się komentarze dotyczące tego zdjęcia i gestu Tuska. Sporo z nich ma jednak negatywnych dla byłego szefa RE wydźwięk:

RadioZET.pl/Twitter