Zamknij

Tusk żegna się z Radą Europejską i publikuje film. "To był niezły bieg"

28.11.2019 22:36
Donald tusk
fot. Twitter/ Donald Tusk

To był całkiem niezły bieg - powiedział ustępujący szef Rady Europejskiej Donald Tusk w nagraniu wideo zamieszczonym w czwartek w internecie, porównując swoje osiągnięcia w Brukseli do wyczynu sportowego.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

58-sekundowy film z dynamicznym podkładem muzycznym zamieszczony na Twitterze pokazuje Tuska w dresie, który biegnie przez parki i ulice Brukseli, zmierzając do budynku Rady Europejskiej.

Zobacz także

Ujęcia przeplatane są zdjęciami z różnych oficjalnych spotkań i planszami z napisami przypominającymi, że były polski premier prowadził 48 szczytów unijnych, starając się w tym czasie zapewnić dobre relacje UE z sąsiadami, a Europie - odpowiednie miejsce w świecie oraz dbać o planetę.

Tusk zapowiedział we wpisie, że w piątek przekaże urząd swojemu następcy Charles'owi Michelowi, któremu życzył przy tej okazji powodzenia.

Zobacz także

Filmik kończą wypowiedzi po polsku premiera Włoch Giuseppe Contego, który mówi: "Donald, byłeś super przewodniczącym", prezydenta Francji Emmanuela Macrona żartującego, że UE będzie brakowało tweetów Polaka, oraz premiera Irlandii Leo Varadkara zapewniającego, że Radzie Europejskiej będzie brakowało Tuska.

Zobacz także

RadioZET.pl/ PAP