Zamknij

Pewny siebie Trump o możliwej wojnie z Iranem: Nie trwałaby długo

Bartłomiej Chudy
26.06.2019 21:44

Donald Trump oświadczył w amerykańskim radiu, że nie chce wojny z Iranem, ale jeśli takowa by wybuchła to „nie trwałaby długo”. Prezydent USA wykluczył przy tym interwencję zbrojną wojsk lądowych. Trump zapewnił, że na sprawę Iranu ma „nieograniczoną” ilość czasu.

Pewny siebie Trump o możliwej wojnie z Iranem: Nie trwałaby długo
fot. AP/Associated Press/East News

Prezydent USA, który w poniedziałek ogłosił nowe sankcje na Iran, pozostaje otwarty na próby porozumienia. Pytany dziś na antenie Fox Business Network o to, czy zbliża się wojna z Iranem, odpowiedział:

Mam nadzieję, że nie, ale gdyby coś miało się zdarzyć, nie trwałoby to zbyt długo Donald Trump, o możliwej wojnie z Iranem, dla Fox Business Network

Prezydent USA wykluczył przy tym możliwość interwencji wojsk lądowych. Trump zaznaczył, że stara się być „miły” dla Iranu, gdyż nie zarządził nalotów na ten kraj, w odpowiedzi na zastrzelenie bezzałogowego drona wartego 100 milionów dolarów. Doszło do niego w rejonie Zatoki Omańskiej. Amerykanie twierdzą, że zestrzelenie miało miejsce w międzynarodowej strefie lotniczej. Władze Iranu dowodzą, że samolot wleciał w jego przestrzeń.

RadioZET.pl/ Fox Business Network