Zamknij

USA nałożą bezpośrednie sankcje na Putina? Biden odpowiedział i wspomniał o Polsce

PAP
25.01.2022 23:05
Joe Biden i Władimir Putin
fot. MANDEL NGAN/AFP/East News

Prezydent USA Joe Biden oświadczył we wtorek, że rozważa nałożenie bezpośrednich sankcji na prezydenta Rosji Władimira Putina w przypadku rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Agencja Reutera przypomina, że Stany Zjednoczone generalnie unikały nakładania sankcji na przywódców obcych krajów.

Jak pisze Reuters, Joe Biden zapytany przez dziennikarzy, czy bierze pod uwagę nałożenie bezpośrednich sankcji na Władimira Putina, odpowiedział: "Tak, biorę to pod uwagę". 
 
Biden powiedział również, że w najbliższym czasie może przenieść (do Europy - PAP) część z 8500 żołnierzy amerykańskich, którzy zostali w poniedziałek postawieni w stan podwyższonej gotowości. Dodał, że "wszyscy od Polski po nas mają powód, by być zaniepokojeni tym, co może się stać, możliwą agresją Rosji i tym, jak ten konflikt może się potoczyć".

Biden rozważa nałożenie sankcji na Putina

Podkreślił jednak, że żadne wojska amerykańskie nie zostaną rozmieszczone na Ukrainie. - Nie mamy zamiaru umieszczać na Ukrainie sił amerykańskich ani sił NATO - powiedział. 
 
Reuters przypomina, że Stany Zjednoczone generalnie unikały nakładania sankcji na przywódców obcych krajów. Jedynie były prezydent USA Donald Trump nałożył sankcje na prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro w 2017 r. i na najwyższego przywódcę Iranu ajatollaha Alego Chameneiego w 2019 r.

RadioZET.pl/PAP/oprac. AK

C