Zamknij

Dziennikarka na wizji ostro do Trumpa: jesteś chorym, obrzydliwym człowiekiem

21.05.2020 21:33
Donald Trump
fot. PAP/EPA

Jesteś chorym, obrzydliwym człowiekiem - w takich słowach amerykańska dziennikarska Mika Brzezinski zwróciła się na wizji do Donalda Trumpa. To była reakcja na sugestie prezydenta USA, jakoby mąż Brzezinski był zamieszany w śmierć swojej asystentki sprzed lat. 

"Kiedy otworzą sprawę ‘Psycho Joe’ na Florydzie? Czy uciekł już przed odpowiedzialnością za morderstwo? Dlaczego tak szybko i po cichu opuścił Kongres? Czy to nie oczywiste?" - napisał niedawno na Twitterze Donald Trump. Chodzi o sprawę sprzed 20 lat i śmierć asystentki Joe Scarborough, dziennikarza i byłego kongresmena z Florydy, a prywatnie męża Miki Brzezinski.

Zobacz także

Prezydent uwierzył jednak w teorie spiskowe, które już dawno temu zostały obalone przez śledczych. Według oficjalnych ustaleń, Lori Klasutis zmarła na zakrzep krwi w mózgu, a śledztwo wykluczyło udział osób trzecich. Poza tym, Scarborough przebywa wówczas w Waszyngtonie, a nie w swoim stanie, gdzie znaleziono ciało jego współpracowniczki.

USA. Dziennikarka do Trumpa: jesteś chorym, obrzydliwym człowiekiem

Mika Brzezinski - córka b. doradcy prezydenta Jimmy'ego Cartera, Zbigniewa Brzezińskiego - w zdecydowany i emocjonalny sposób zareagowała na sugestie Trumpa. Podczas programu na żywo w stacji MSNBC, zarzuciła prezydentowi, że mści się na jej mężu, bo ten skrytykował go za nieumiejętną walkę z koronawirusem.

To jest chore. Donald, jesteś chorym, obrzydliwym człowiekiem. Zmuszać rodzinę tej kobiety, by znów przez to wszystko przechodziła, zmuszać do tego jej męża... Jesteś wściekły na Joe tylko dlatego, że dziś po raz kolejny cię wypunktował? Że mówi prawdę o tym, że nie radzisz sobie z pandemią? Że nie jesteś w stanie wykazać empatii i nie wiesz, jak poradzić sobie z tą katastrofą i tylko pogarszasz sprawę?

- powiedziała zdenerwowana prezenterka. Po czym dodała: - Nawet nie nosisz maski, by ochronić ludzi przez własnymi zarazkami. A na zarazki, które szerzysz na Twitterze, nie powinieneś mieć pozwolenia. Wstydź się, jesteś okrutną, obrzydliwą, chorą osobą. Skończyłam. 

Zobacz także

RadioZET.pl/Twitter/Gazeta.pl