Zamknij

Biden atakuje Trumpa. Wykorzystał nagranie z Andrzejem Dudą i jego małżonką

05.12.2019 21:01
Donald Trump
fot. You Tube screen

Joe Biden atakuje Donalda Trumpa. W swoim najnowszym spocie wyborczym faworyt do nominacji z ramienia Demokratów wytyka prezydentowi USA śmieszność oraz stopniowe izolowanie Ameryki na arenie międzynarodowej. Jednym z fragmentów dostępnego już w sieci nagrania jest filmik z udziałem Andrzeja Dudy oraz Agaty Kornhauser-Dudy. 

Joe Biden, były wiceprezydent USA za kadencji Baracka Obamy, stara się o nominację Partii Demokratycznej w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Wiele sondaży daje mu prowadzenie w wyścigu, choć jego przewaga wśród ankietowanych nad głównymi rywalami - Berniem Sandersem i Elizabeth Warren - nie jest przesadnie duża. 

Biden krytykuje Trumpa w spocie wyborczym

Biden postawił więc na mocny akcent w kampanii. Wypuścił ostatnio trwający minutę spot wyborczy, w którym punktuje Donalda Trumpa, zarzucając mu śmieszność, stopniową izolację na arenie międzynarodowej oraz doprowadzenia do sytuacji, w której zagraniczni sojusznicy nie szanują prezydenta Stanów Zjednoczonych.

W nagraniu widzimy zbitkę montażową ukazują przywódców różnych państw - m.in. Emmanuela Macrona, Borisa Johnsona i Justina Trudeau - a ich postacie zestawione są z komentarzami z offu, brzmiącymi jak narracja z telewizyjnego programu informacyjnego. Komentarze te sugerują, że przedstawieni politycy kpią z Trumpa, co podkreślają jeszcze prezentowane przez nich komunikaty. 

Zobacz także

"Światowi przywódcy uchwyceni przez kamerę śmieją się z prezydenta Trumpa", "kilku przywódców drwi z prezydenta Trumpa", "śmieją się z niego", "światowi przywódcy wyśmiewają go przez to, że jest niestabilny - słyszymy w filmie. Dalej zobaczyć możemy fragment wystąpienia prezydenta USA na forum ONZ. Trump przyznaje w nim, "że jego administracja zrobiła więcej niż jakakolwiek w historii tego kraju", co wprawiło audytorium w rozbawienie.

Fragment z Andrzejem Dudą i Agatą Kornhauser-Dudą 

Ale spot zawiera też "polski" wątek. Widać w nim fragment wizyty amerykańskiego przywódcy w Polsce w lipcu 2017 roku. To scena, w której uczestniczą Trump, jego żona Melania, a także Agata Kornhauser-Duda i Andrzej Duda i która wydarzyła się zaraz po jego wystąpieniu na placu Krasińskich w Warszawie. Trump wyciąga rękę, aby przywitać się z Agatą Kornhauser-Dudą, ale ona jakby go nie zauważa i wita się z Melanią. "Sojusznicy są zaniepokojeni. Mówią, że staje się coraz bardziej odizolowany" - mówią narratorzy.

Co ciekawe, pierwsza dama Polski ostatecznie przywitała się z Trumpem, aczkolwiek w polskich mediach nagrania sugerujące, że żona prezydenta Dudy zignorowała amerykańskiego przywódcę zrobiły furorę. Tak dużą, że sam prezydent Duda musiał później dementować pogłoski o rzekomym "afroncie" swojej małżonki wobec Donalda Trumpa. 

RadioZET.pl/YouTube