Zamknij

Dziś spotkanie Dudy i Trumpa. Głównym tematem bazy wojsk USA w Polsce

12.06.2019 09:01
Dziś spotkanie Dudy i Trumpa. Głównym tematem bazy wojsk USA w Polsce
fot. PAP/Radek Pietruszka

Para prezydencka jest już w Waszyngtonie. Dziś w Białym Domu odbędzie się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy oraz prezydenta USA Donalda Trumpa. Głównym tematem rozmów ma być obecność amerykańskich sił militarnych w Polsce. Najprawdopodobniej Duda podpisze też porozumienie w sprawie baz amerykańskich wojsk na terenie naszego kraju.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Kolejnym punktem rozmów z Trumpem ma być Teksas i temat porozumień energetycznych, a także nowoczesnych technologii lotniczych. Następnie Nevada - współpraca w zakresie lotnictwa, w tym dronów, nowoczesnych technologii lotniczych.

Zobacz także

Z kolei w San Francisco, Andrzej Duda spotka się z szefami Google’a i Youtube’a – z nimi porozmawia inwestycjach w dziedzinie nowoczesnej technologii. Na razie jednak podkreślany jest aspekt militarny wizyty i podpisanie umowy na Fort Trump.

"To ważna data w historii naszego kraju"

- To ważna data w historii naszego kraju. To wydarzenie o bardzo ważnej randze, kolejne wydarzeniu po wejściu Polski do Sojuszu Północnoatlantyckiego – mówił szef Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak.

Zobacz także

Podczas wizyty polskiego prezydenta nad Białym Domem mają przelecieć dwa samoloty F-35. Polska chce kupić 32 takie maszyny.

Zobacz także

W trakcie wizyty Andrzeja Dudy w USA planowane jest też podpisanie szeregu umów dwustronnych.