Zamknij

Uderzenie meteorytu lepsze niż prezydentura Trumpa? Zaskakujący sondaż

08.02.2020 10:13
Donald Trump
fot. PAP

Lepsze uderzenie meteorytu w Ziemię i koniec ludzkości niż nowa kadencja prezydenta Donalda Trumpa - tak uważają wyborcy Partii Demokratycznej w New Hampshire według sondażu University of Massachusetts Lowell.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W sondażu "z przymrużeniem oka" zapytano Demokratów, deklarujących udział w prawyborach w New Hampshire, co wolą 3 listopada: reelekcję Trumpa czy "uderzenie w Ziemię wielkiego meteorytu, zabijającego wszystkich ludzi". Większość - 64 proc. - wskazała na drugą odpowiedź.

Zobacz także

Meteoryt - jak wynika z danych uniwersytetu - wybrało 68 proc. ankietowanych kobiet oraz 65 proc. osób powyżej 45. roku życia. Odrobinę łaskawsi dla prezydenta okazali się mężczyźni (53 proc. za meteorytem) oraz osoby poniżej 45 roku życia (54 proc.).

Zobacz także

New Hampshire znajduje się w centrum uwagi obserwatorów amerykańskiego życia politycznego z uwagi na wtorkowe prawybory prezydenckie w tym stanie.

W opublikowanym w piątek sondażu dla stacji NBC News u pretendentów do nominacji prezydenckiej Demokratów prowadzi w New Hampshire senator Bernie Sanders z wynikiem 25 proc. Drugie miejsce zajmuje Pete Buttigieg z 21 proc.

Zobacz także

Za nimi plasuje się senator Elizabeth Warren z poparciem na poziomie 14 proc. oraz były wiceprezydent Joe Biden z 13 proc. Żaden z innych pretendentów nie przekroczył progu 10 proc.

Zobacz także

Sondaż ten przeprowadzono po poniedziałkowych prawyborach w Iowa.

RadioZET.pl/PAP