Zamknij

Unia Europejska wraca do sprawy praworządności w Polsce

10.07.2019 18:21
Protesty przeciw reformie sądów, Kraków, 03. 2019
fot. MAREK LASYK/REPORTER

Ambasadorowie państw Unii Europejskiej zdecydowali, że na najbliższym posiedzeniu Rady ds. Ogólnych (poprzedza spotkania Rady Europejskiej) omówią temat praworządności w Polsce. Nasze państwo zostało objęte procedurą art. 7.

Unia Europejska wraca do tematu praworządności w Polsce. Źródła zagraniczne PAP wskazują, że już wkrótce na forum międzynarodowym znów pojawi się sprawa Polski.

Zobacz także

Od wszczęcia wobec Polski procedury z art. 7 Unii Europejskiej (stwierdzenie ryzyka poważnego naruszenia przez Państwo Członkowskie wartości UE) temat problemu praworządności w Polsce nie był poruszany. Wraca za sprawą nowego przewodnictwa w UE, które sprawuje aktualnie Finlandia.

Ambasadorowie państw unijnych zdecydowali w środę, że na najbliższym posiedzeniu Rady ds. Ogólnych omawiana będzie kwestia praworządności w Polsce w ramach procedury z art. 7.

źródło unijne, dla PAP

Podobna ocena w międzynarodowym gronie czeka Węgry, które również objęte są procedurą z art. 7 traktatu. Punkt dotyczący stanu praworządności w Polsce będzie omawiany 18 lipca, na najbliższym posiedzeniu unijnych ministrów ds. europejskich.

RadioZET.pl/PAP