Zamknij

Maduro węszy spisek. „Diabelska marionetka” chce go zamordować?

Magdalena Kulej
24.03.2019 09:38
Nicolas Maduro
fot. AP/Associated Press/East News

Prezydent Wenezueli Nicolás Maduro oskarżył w sobotę Juana Guaidó, który  ogłosił się tymczasowym prezydentem kraju, o przygotowywanie spisku. Jak twierdzi, przywódca opozycji ma plan zamordowania go.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Nicolás Maduro zagroził Juanowi Guaidó, że zostanie aresztowany. Wcześniej, na wielotysięcznym wiecu jego zwolenników w Caracas, powiedział, że odkrył spisek przeciwko niemu.

- Właśnie odkryliśmy plan diabelskiej marionetki (Juan Guaidó – red.), którym osobiście kieruje, zmierzający do zamordowania mnie - powiedział Maduro.

Jak dodał, nie zawaha się wysłać „tych przestępców” do więzienia. „Ci przestępcy” to – zdaniem Maduro - "grupa terrorystów" składająca się z członków partii Voluntad Popular, do której należy Guaidó.

Wenezuela w kryzysie

Juana Guaidó, jako prezydenta Wenezueli, uznało około 50 krajów, w tym USA. Po 2 miesiącach od ogłoszenia się prezydentem, Wenezuela pogrążona jest w najgłębszym kryzysie politycznym i gospodarczym w historii.

Zobacz także

Gospodarka kraju jest w zastoju, waluta nie ma praktycznie żadnej wartości, a w sklepach brakuje dosłownie wszystkiego.

W sobotę zarówno Maduro jak i Guaidó zwołali wiece swoich zwolenników. Na wiecu w stolicy Caracas Maduro nawoływał do "walki z terroryzmem", a Guaidó w wenezuelskiej Barcelonie zapowiedział objazd kraju, który zakończy - jak zapowiedział - "w Miraflores", czyli pałacu prezydenckim.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/El Comercio/MK