Zamknij

Maduro węszy spisek. „Diabelska marionetka” chce go zamordować?

Magdalena Kulej
24.03.2019 09:38

Prezydent Wenezueli Nicolás Maduro oskarżył w sobotę Juana Guaidó, który  ogłosił się tymczasowym prezydentem kraju, o przygotowywanie spisku. Jak twierdzi, przywódca opozycji ma plan zamordowania go.

Nicolas Maduro
fot. AP/Associated Press/East News

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Nicolás Maduro zagroził Juanowi Guaidó, że zostanie aresztowany. Wcześniej, na wielotysięcznym wiecu jego zwolenników w Caracas, powiedział, że odkrył spisek przeciwko niemu.

- Właśnie odkryliśmy plan diabelskiej marionetki (Juan Guaidó – red.), którym osobiście kieruje, zmierzający do zamordowania mnie - powiedział Maduro.

Jak dodał, nie zawaha się wysłać „tych przestępców” do więzienia. „Ci przestępcy” to – zdaniem Maduro - "grupa terrorystów" składająca się z członków partii Voluntad Popular, do której należy Guaidó.

Wenezuela w kryzysie

Juana Guaidó, jako prezydenta Wenezueli, uznało około 50 krajów, w tym USA. Po 2 miesiącach od ogłoszenia się prezydentem, Wenezuela pogrążona jest w najgłębszym kryzysie politycznym i gospodarczym w historii.

Zobacz także

Gospodarka kraju jest w zastoju, waluta nie ma praktycznie żadnej wartości, a w sklepach brakuje dosłownie wszystkiego.

W sobotę zarówno Maduro jak i Guaidó zwołali wiece swoich zwolenników. Na wiecu w stolicy Caracas Maduro nawoływał do "walki z terroryzmem", a Guaidó w wenezuelskiej Barcelonie zapowiedział objazd kraju, który zakończy - jak zapowiedział - "w Miraflores", czyli pałacu prezydenckim.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/El Comercio/MK