Zamknij

Nagi protest w brytyjskim parlamencie. Aresztowano 12 aktywistów

Redakcja
01.04.2019 22:09
Nagi protest w brytyjskim parlamencie. Aresztowano 12 aktywistów
fot. PAP/EPA

Londyńska policja zatrzymała w poniedziałek 12 aktywistów, którzy w ramach protestu przeciwko bierności posłów wobec zmian klimatu rozebrali się do półnaga i próbowali przykleić do dźwiękoszczelnej ściany na galerii Izby Gmin.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Mimo protestu obrady parlamentu nie zostały przerwane. Po nieudanych negocjacjach z aktywistami policja wynosiła ich kolejno z galerii dla publiczności, która znajduje się piętro nad główną izbą obrad.

Zobacz także

Demonstranci - który stali na galerii jedynie w bieliźnie i z hasłami klimatycznymi napisanymi na gołym ciele - zostali w ciągu kilkunastu minut aresztowani przez policję, a następnie oskarżeni o obrazę moralności publicznej.

Do incydentu doszło w trakcie debaty nad alternatywnymi propozycjami na rozwiązanie trwającego impasu ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z UE przed wieczornym blokiem głosowań w tej sprawie.

Zobacz także

Jedna z protestujących powiedziała w rozmowie z agencją Press Association, że grupa chciała zwrócić uwagę na "oczywisty problem, o którym się nie mówi". "Mnie osobiście nie obchodzi brexit (...) i uważam, że są ważniejsze sprawy" - tłumaczyła.

RadioZET.pl/PAP