Zamknij

Władimir Putin wygłosi orędzie. Transmisja została przełożona, fala spekulacji

21.09.2022 07:29
władimir putin
fot. PAP

Władimir Putin nie wygłosił we wtorek wieczorem zapowiadanego orędzia, ale niemal na pewno zostanie ono wyemitowane już dziś - 21 września. Rosyjskie kanały na Telegramie piszą o godzinie 9:00 (8:00 czasu polskiego). Co może powiedzieć rosyjski dyktator?

Władimir Putin miał wygłosić we wtorek orędzie, ale z nieznanych przyczyn zostało ono przełożone. Nie ma oficjalnych informacji o nowej dacie wystąpienia rosyjskiego prezydenta, ale rosyjskie media społecznościowe wskazują, że może ono zostać wyemitowane w środę w godzinach porannych.

Sprawy nie skomentował rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, który był "bombardowany pytaniami mediów o wystąpienie prezydenta Władimira Putina" - informował "Moskowskij komsomolec".

Putin wygłosi orędzie. Co powie rosyjski dyktator?

"Forbes Russia" podaje jednak, że orędzie Putina zostało już nagrane, ale wyemitowane zostanie 21 września, gdy "Daleki Wschód się obudzi".

Rosyjski propagandysta Władimir Sołowiow napisał wczoraj na Telegramie tylko jedno słowo - "Jutro" - wskazując, że Władimir Putin wystąpi właśnie w środę 21 września.

Co powie Putin? Wszystko wskazuje na to, że wystąpienie będzie miało związek z zapowiedziami separatystów z Donbasu, którzy chcą przeprowadzić pseudoreferenda w sprawie przyłączenia swoich terytoriów do Rosji.

Prokremlowska RIA Novosti informuje, że wyznaczona została już nawet data głosowania. Ma się ono odbyć jeszcze w tym miesiącu, bo w dniach 23-27 września.

RadioZET.pl/ Nexta/ Telegram

C