Zamknij

Kryzys migracyjny we Włoszech. Wicepremier: Nie wyżywimy całego świata

28.06.2019 09:43
Kryzys migracyjny we Włoszech. Wicepremier: Nie wyżywimy całego świata
fot. East News

Wicepremier Włoch Matteo Salvini jest rozczarowany polityką Komisji Europejskiej w obliczu kryzysu migracyjnego. Jest poirytowany, że jako trzeci płatnik UE Włochy obrywają za procedurę nadmiernego deficytu, podczas gdy do włoskich portów przybywają tysiące obcokrajowców. W wywiadzie dla publicznego radia RAI Salvini stwierdził, że akcją migracyjną obciążone jest dziś faktycznie tylko jego państwo. Nie zgodził się na przyjęcie jednego ze statków, który nazwał „pirackim”.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Włochy w obliczu narastającego kryzysu migracyjnego. Wicepremier Matteo Salvini mówi „dość” przyjmowaniu obcokrajowców, widząc brak wsparcia ze strony Unii Europejskiej.

W wywiadzie dla publicznego radia RAI Salvini zarzucił UE bezczynność w sprawie kryzysu migracyjnego. Zestawił ten problem z objęciem Włoch procedurą nadmiernego deficytu.

Nie żartujmy. Nie płacimy Europie po to, żeby nas przywoływała do porządku. A potem w sprawie imigracji odwracają się w drugą stronę.

Matteo Salvini, na antenie radia RAI

Na antenie radia RAI Salvini stwierdził wprost, że Włochy zostały z problemem migracyjnym same. To ten kraj, jako południowy „przyczółek”, od lat stanowi bazę dla przybywających na kontynent uchodźców. Włosi mają już dość takiego stanu rzeczy.

Nie możemy nakarmić całego świata. Mamy kilka milionów Włochów, przeżywających trudności i ja najpierw zajmę się nimi. Misja Sophia to międzynarodowa misja morska, której celem jest sprowadzanie migrantów do jednego kraju, Włoch.

wicepremier Włoch, w pierwszym programie publicznego radia

Nie wyraził też zgody na zacumowanie we włoskim porcie statku Sea Watch 3, z migrantami na pokładzie. Rozprawił się w tym miejscu z kapitanem statku i… organizacjami pozarządowymi, które pomagają w przemycie ludzi.

– To są płatne podróże zorganizowane przez mafię przemytników ludzi, która potem wykorzystuje te pieniądze na zakup broni i narkotyków. A zatem rozbicie tego przemytu oznacza ratowanie życia. Niektóre z NGO pomagają w istocie w przemycie istot ludzkich – oświadczył Salvini.

RadioZET.pl/RAI.it