Zamknij

Koszmarna wpadka Trumpa. Związki USA i Włoch sięgają czasów starożytnego Rzymu?

18.10.2019 00:06
Donald Trump
fot. PAP

Donald Trump wprawił wszystkich w osłupienie, kiedy podczas spotkania z prezydentem Włoch Serio Mattarellą z dumą podkreślił, że związek USA i Włoch sięga czasów... starożytnego Rzymu. Komentatorzy zastanawiają się, czy Trump wie, że Stany Zjednoczone istnieją od zaledwie 243 lat.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- Stany Zjednoczone i Włochy są związane wspólnym dziedzictwem kulturowym i politycznym, sięgającym tysięcy lat, od starożytnego Rzymu - stwierdził teraz Trump na konferencji z prezydentem Włoch Sergio Mattarellą.

Zobacz także

Komentatorzy błyskawicznie zwrócili uwagę na to, że Stany Zjednoczone istnieją zaledwie od 243 lat, a w przypadku starożytnego Rzymu mówimy o historii sięgającej 753 p.n.e - 476 n.e. Są jednak osoby, które bronią Trumpa i podkreślają, że jego słowa to jedynie przenośnia odnosząca się do kulturowej spuścizny.

Zobacz także

Podczas spotkania z prezydentem Włoch, Trump nie uniknął innej wpadki. Świadkowie spotkania w gabinecie owalnym przekonują, że amerykański przywódca kilkukrotnie nazwał swojego włoskiego gościa... "prezydentem Mozzarellą".

W mediach społecznościowych krążą nawet zdjęcia tłumaczki Trumpa, która reaguje na kolejne lapsusy językowe amerykańskiego prezydenta.

RadioZET.pl/ Rp.pl/ Twitter