Zamknij

Prawybory w USA. Wygląda na to, że Sanders wygrał w New Hampshire

12.02.2020 07:29
Wybory prezydenckie w USA. CNN" Bernie Sanders wygrał prawybory w New Hampshire
fot. PAP/EPA/JUSTIN LANE

Bernie Sanders wygrał prawybory demokratów w New Hampshire - tak wynika z prognozy CNN po zliczeniu bisko 90 proc. głosów. Na kolejnych miejscach plasują się Pete Buttgieg oraz Amy Klobuchar.

Senator Bernie Sanders wygrał wtorkowe prawybory Demokratów w New Hampshire - przewiduje po zliczeniu blisko 90 proc. głosów stacja CNN. Socjalista prawdopodobnie nieznacznie pokona w nich innego pretendenta do nominacji Demokratów 38-letniego Pete'a Buttigiega.

Zwycięstwo w New Hampshire określającego się jako "demokratycznego socjalistę" Sandersa było spodziewane. Jego przewaga nad drugim Buttigiegiem, po przeliczeniu 86 proc. głosów wynosząca 1,6 punktu procentowego, jest jednak niższa od prognoz. 

Trzecie miejsce w New Hampshire zajmuje senator Amy Klobuchar z poparciem na poziomie ok. 20 proc.

Zobacz także

Takie wyniki oznaczają, że jedynie ta trójka otrzyma w New Hampshire delegatów na partyjną konwencję wybierającą kandydata partii na prezydenta. Delegatów w tym małym stanie w Nowej Anglii nie uzyskają natomiast senator Elizabeth Warren oraz były wiceprezydent Joe Biden. Ich wyniki, szczególnie Bidena, media w USA uznają za rozczarowujące.

RadioZET.pl/PAP