Zamknij

Biden nie chce kolejnej debaty, jeśli Trump wciąż będzie zakażony

07.10.2020 06:36
Joe Biden
fot. AP/Associated Press/East News

Kandydat Partii Demokratycznej na prezydenta USA Joe Biden powiedział, że jeśli zakażony koronawirusem Donald Trump nie wyleczy się do 15 października, to nie powinna się wtedy odbyć zaplanowana na ten dzień ich druga telewizyjna debata.

Kolejna debata prezydencka w USA? "Jeśli Donald Trump będzie miał Covid-19, to nie powinniśmy mieć debaty" - oświadczył dziennikarzom Joe Biden w Hagerstown w stanie Maryland.

Zobacz także

Zgodnie z planami drugie telewizyjne starcie Bidena z Trumpem ma odbyć się 15 października w Miami na Florydzie. Kandydat Republikanów zapowiedział we wtorek swoją gotowość do stawienia się na debacie. Nie wspominał w tym kontekście o swoim zakażeniu koronawirusem.

Donald Trump wraca do zdrowia

Donald Trump w poniedziałek został wypisany z wojskowego szpitala pod Waszyngtonem, gdzie spędził trzy noce. Do zdrowia dochodzi w Białym Domu, którego nie opuszcza.

Zobacz także

Kampanijne wiece ubiegającego się o drugą kadencję prezydenta pozostają odwołane.

Biden wzywa do "budowania mostów, a nie murów"

Kandydat Demokratów przemawiał w Gettysburgu w Pensylwanii, gdzie w 1863 roku odbyła się najkrwawsza bitwa wojny secesyjnej. W historycznym miejscu Biden ostrzegał, że "dziś nasz dom znów jest podzielony". "Kraj jest w niebezpiecznym miejscu. Nasze zaufanie do siebie spada. Nadzieja wydaje się ulotna" - mówił, wzywając do "budowania mostów, a nie murów".

Zobacz także

Biden na Twitterze skrytykował Trumpa za jego wtorkową decyzję o zakończeniu rozmów z parlamentarzystami Partii Demokratycznej w sprawie kolejnego pakietu pomocowego dla gospodarki na czas epidemii. Prezydent argumentował to tym, że nie chce dawać pieniędzy na "wykupywanie źle zarządzonych i pełnych przestępstw stanów (rządzonych przez) Demokratów".

Kandydat Demokratów powiększa przewagę nad Trumpem

Amerykańskie wybory prezydenckie odbędą się 3 listopada. Faworytem sondaży pozostaje Biden, który po pierwszej debacie i zakażeniu się koronawirusem u Trumpa w większości z badań powiększył swoją przewagę. We wtorek Demokrata otrzymał poparcie dziennika "New York Times". Liberalna gazeta w 2016 roku opowiedziała się za Hillary Clinton.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Radiozet.pl/PAP