Zamknij

Trump weźmie udział w wiecu na Florydzie

10.10.2020 00:09
Bialy Dom
fot. PAP/EPA/ERIN SCOTT / POOL

W poniedziałek prezydent Donald Trump weźmie udział na Florydzie w swym pierwszym wiecu wyborczym od czasu zdiagnozowania u niego w zeszłym tygodniu koronawirusa - poinformował jego sztab wyborczy.

Wcześniej w piątek rzeczniczka Białego Domu zapewniła, że prezydent "czuje się świetnie" i "nie może się doczekać powrotu na szlak". Według stacji ABC oraz dzienników "New York Times" i "Washington Post" w sobotę Donald Trump zamierza z balkonu Białego Domu wygłosić przemówienie do swych zwolenników.

Trump pokonał koronawirusa

W ubiegłym tygodniu u Donalda Trumpa i jego żony, Melanii, wykryto koronawirusa. Prezydent spędził trzy doby w szpitalu wojskowym pod Waszyngtonem, z którego został wypisany w poniedziałek. W środę lekarz Białego Domu Sean Conley poinformował, że Donald Trump nie ma już objawów Covid-19. Z uwagi na zakażenie SARS-CoV-2 na mniej niż miesiąc przed wyborami prezydenckimi Trump nie uczestniczył w spotkaniach wyborczych. Ubiegający się o reelekcję Republikanin zapowiadał jednak na Twitterze, że wkrótce powróci na kampanijny szlak.

RadioZET.pl/ PAP