Zamknij

Współpracownik Trumpa ma koronawirusa. Media: często chodził bez maseczki

Mikołaj Pietraszewski
07.11.2020 08:47

Koronawirus w Białym Domu. Zakażony jest szef personelu Mark Meadows jest zakażony koronawirusem - podała agencja Reutera, powołując się na źródła w administracji prezydenckiej. Bezpośrednio zaangażowany w kampanię prezydencką Meadows często pokazywał się bez maski - zaznacza Reuters.

Współpracownik Trumpa ma koronawirusa. Media: często chodził bez maseczki
fot. East News

Wybory prezydenckie w USA odbyły się 3 listopada, ale nadal nie znamy ich pełnych wyników. Według aktualnych danych 253 głosy elektorskie zgromadził kandydata Demokratów Joe Biden, zaś ubiegający się o reelekcję prezydent Donald Trump ma ich 213. Jego szanse na dogonienie Bidena są jednak iluzoryczne. 

To jednak nie koniec złych wiadomości dla Trumpa. Agencja Reutera poinformowała bowiem, że szef personelu Białego Domu - i członek sztabu wyborczego prezydenta - Mark Meadows jest zakażony koronawirusem. Obecność wirusa potwierdzono również u innego członka sztabu. Zakażony jest Nick Trainer.

Koronawirus w Białym Domu. Zakażony m.in. szef personelu

Meadows - w przeszłości deputowany z Karoliny Północnej – towarzyszył prezydentowi w wielu wydarzeniach kampanijnych poprzedzających wybory prezydenckiej. W noc wyborczą był wraz z grupą najbliższych współpracowników Trumpa w Białym Domu - przypomina Reuters.

To już kolejna fala zakażeń koronawirusem w Białym Domu. Koronawirus, który pociągnął za sobą śmierć 236 tys. Amerykanów i dotknął od początku epidemii 9,73 mln obywateli tego kraju, dał o sobie znać w Białym Domu na przełomie września i października, gdy zachorował prezydent Donald Trump, jego żona Melania oraz syn Barron. Obecność koronawirusa potwierdzono wtedy u co najmniej 35 innych osób z personelu Białego Domu. Trzy osoby, w tym prezydent, były krótko hospitalizowane.

Donald Trump też miał koronawirusa

Zakażenie stało się udziałem m.in. doradcy Trumpa ds. bezpieczeństwa krajowego Roberta O'Briena. Bliski przyjaciel prezydenta, niegdysiejszy nominat Republikanów w wyborach prezydenckich Herman Cain, który latem aktywnie uczestniczył w wiecach z udziałem Donalda Trumpa, zmarł w lipcu z powodu Covid-19 - przypomina Reuters.

Zobacz także

Sam prezydent Trump znany jest z wypowiedzi bagatelizujących zagrożenie związane z epidemią. Po wyjściu ze szpitala ogłosił, że jest "naturalnie odporny na koronawirusa", bo nadzwyczaj szybko udało mu się go pokonać.

Pod koniec października podano, że dwóch bliskich współpracowników wiceprezydenta Pence'a - szef personelu Marc Short i doradca Marty Obst, a także trójka innych pracowników biura wiceprezydenta jest zakażonych. Rzecznik wiceprezydenta Devin O'Malley, poinformował wtedy, że Mike Pence z małżonką poddali się testom na obecność koronawirusa, który okazał się negatywny. 

loader

RadioZET.pl/PAP