Zamknij

Andrzej Duda w nowym spocie wyborczym Donalda Trumpa obok brytyjskiej królowej

Magdalena Barszczak
21.08.2020 15:54
Andrzej Duda i Donald Trump
fot. AP/Associated Press/East News

Donald Trump, prezydent USA, stara się o reelekcję. W najnowszym spocie wyborczym głowy państwa, opublikowanym na Twitterze, obok brytyjskiej królowej Elżbiety czy prezydenta Francji Emmanuele'a Macrona pojawił się prezydent Andrzej Duda.

Na Twitterze opublikowano migawkę wideo z wizyty prezydenta RP Andrzeja Dudy w Białym Domu. Nowy spot wyborczy Donalda Trumpa pokazano niedługo po tym, jak zakończyła się konwencja wyborcza Partii Demokratycznej, która oficjalnie nominowała byłego wiceprezydenta Joe Bidena na swojego kandydata w wyborach 3 listopada. Trump spędził konwencję na bieżąco komentując na Twitterze krytyczne wobec niego przemówienia polityków.

Zobacz także

Andrzej Duda w spocie wyborczym Donalda Trumpa

Spot starającego się o reelekcję prezydenta USA składa się z fragmentu jego przemówienia inauguracyjnego w styczniu 2017 r. Donald Trump obiecał wtedy m.in., że myślą przewodnią jego prezydentury będzie "America First" (Ameryka na pierwszym miejscu), zapowiadając gospodarcze odrodzenie oraz "odnowienie starych sojuszy i zawarcie nowych".

W tym kontekście pojawiają się zdjęcia z dyplomatycznych spotkań Donalda Trumpa. W jednej z sekwencji widać prezydenta Trumpa i prezydenta Andrzeja Dudę spacerujących pod kolumnadą Białego Domu.

W spocie pojawiają się też m.in. premier Japonii Shinzo Abe, brytyjska królowa Elżbieta, prezydent Brazylii Jair Bolsonaro, premier Indii Narendra Modi i prezydent Francji Emmanuele Macron.

Zjednoczymy cywilizowany świat przeciwko radykalnemu islamskiemu ekstremizmowi i wykorzenimy go z tego świata

- ogłasza Trump.

Z dotychczasowych badań wynika, że faworytem wyborów jest Biden, który według średniej z sondaży zebranych przez portal Politico cieszy się 9-punktową przewagą nad obecnym prezydentem i prowadzi w większości kluczowych dla losu wyborów stanach.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/Twitter