Zamknij

"Zachód wypowiedział Rosji totalną wojnę". Szokujące wystąpienie Ławrowa

27.05.2022 13:27
Siergiej Ławrow
fot. YURI KOCHETKOV/AFP/East News

- Zachód rozpętał wojnę totalną przeciwko Rosji, jej narodowi i kulturze - stwierdził w piątek szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow, cytowany przez AFP.

Siergiej Ławrow żalił się na posiedzeniu rady ministrów, że Zachód wypowiedział wojnę Rosji i całemu rosyjskiemu światu. - Kultura wykluczania Rosji i wszystkiego, co się z nią wiąże, osiągnęła już poziom absurdu - stwierdził dyplomata. 

Ławrow zarzucił państwom Zachodu, że zakazują u siebie pracy rosyjskim pisarzom, kompozytorom i innym postaciom świata kultury. - Można powiedzieć, że będziemy mieli z tym do czynienia przez długi czas - ostrzegł.

Ławrow: Zachód wypowiedział totalną wojnę Rosji

Według szefa rosyjskiej dyplomacji Waszyngton i “jego satelici podwajają, potrajają, a nawet czterokrotnie zwiększają swoje wysiłki, by stłamsić Rosję". - Korzystają z najszerszej gamy narzędzi. Od ekonomicznych sankcji przez fałszywą propagandę w globalnej przestrzeni medialnej - mówił Ławrow na posiedzeniu rady ministrów w Rosji. 
 
- W wielu krajach Zachodu codzienna rusofobia nabrała bezprecedensowego charakteru i, ku naszemu wielkiemu zasmuceniu, jest wspierana przez rządowe kręgi w wielu krajach - przekonywał Ławrow. AFP przypomina, że kraje Zachodu nałożyły na Rosję bezprecedensowe sankcje po tym, jak Władimir Putin rozpoczął inwazję na Ukrainę.

RadioZET.pl/AFP

WOJNA W UKRAINIE - RELACJA NA ŻYWO:

C