Zamknij

Żołnierz strzela do reporterki. Przerażające nagranie z Białorusi

25.08.2020 18:52
Żołnierz strzela do reporterki. Przerażające nagranie z Białorusi
fot. Nasza Niwa

Portal Nasza Niwa opublikował nagranie wideo, na którym widać, jak żołnierz sił specjalnych Ałmaz wojsk wewnętrznych (MSW) strzela z odległości 10 m do reporterki Natalii Łubnieuskiej w kamizelce oznaczonej napisem Prasa.

Natalla Łubnieuska została postrzelona w czasie rozpędzania demonstracji przez wojska wewnętrzne w Mińsku przy ul. Kalwaryjskiej 10 sierpnia. Strzał został oddany najprawdopodobniej z broni pneumatycznej na gumowe kule.

Przerażające nagranie opublikował w sieci opozycyjny portal internetowy Nasza Niwa. Widać na nim dokładnie, jak żołnierz sił specjalnych Ałmaz wojsk wewnętrznych (MSW) strzela do reporterki z odległości 10 metrów.

Białoruś. Dziennikarka postrzelona z odległości 10 metrów. Opublikowano nagranie

Dziennikarka jest ranna w nogę. Do tej pory przebywa w szpitalu.

Jak poinformowało Radio Swaboda, pomimo złożenia przez nią zawiadomienia, dotychczas nie zostało wszczęte postępowanie karne.

10 dni aresztu dla Wolhi Kawalkawej z Rady Koordynacyjnej

Na karę 10 dób aresztu skazał we wtorek sąd w Mińsku Wolhę Kawalkawą, członkinię prezydium Rady Koordynacyjnej i bliską współpracowniczkę Swiatłany Cichanouskiej. Kawalkawa została zatrzymana w poniedziałek i spędziła noc w areszcie.

Wcześniej centrum praw człowieka Wiasna podało, że wtorkowy proces dotyczył dwóch artykułów – dotyczących niepodporządkowania się żądaniom funkcjonariusza milicji i udziału w nielegalnej imprezie masowej.

Zobacz także

Kawalkawa została zatrzymana w poniedziałek razem z Siarhiejem Dyleuskim, liderem komitetu strajkowego z mińskiej fabryki traktorów. On również został we wtorek skazany na dziesięć dób aresztu – z tych samych artykułów.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/Nasza Niwa

C