Zamknij

Polka zadźgana na jachcie w Chorwacji. Przyczyna śmierci: utonięcie

Redakcja
08.09.2017 11:22
Polka zadźgana na jachcie w Chorwacji. Przyczyna śmierci: utonięcie
fot. Pexels.com

W Chorwacji 38-letnia lublinianka otrzymała kilkanaście ciosów nożem, po czym została wypchnięta z łodzi do morza. Przyczyną śmierci było utonięcie, a głównym podejrzanym jest Paweł P., jej 52-letni partner, który właśnie usłyszał w tej sprawie zarzuty.

Jak informuje chorwacki portal Jutarnji.hr, tamtejsza prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Polakowi, który odpowie za zabójstwo. Początkowo 52-latek próbował upozorować wypadek, jednak szybko okazało się, że nie mówił prawdy.

Zobacz także

Wypłynęli razem w morze

6 czerwca br. para wypłynęła łodzią z przystani na chorwackim wybrzeżu. Około godziny później niemiecka załoga zauważyła w wodzie mężczyznę, który poinformował, że pływał z przyjaciółką i nie wie, co się z nią stało. – Polak był w szoku – opisuje chorwacki portal.

Zagłosuj

Czy za zabójstwo powinna być kara śmierci?

Liczba głosów:

Chciał upozorować wypadek

Gdy na miejsce przypłynęła jednostka policyjna, kobieta została odnaleziona. Unosiła się na wodzie z wieloma ranami głowy i śladami pobicia. Podczas oczekiwania na przybycie mundurowych, Polak pił alkohol i zachowywał się agresywnie.

Kilkanaście ran kłutych

Sekcja zwłok wykazała, że 38-latka jeszcze żyła, gdy morderca wepchnął ją do wody. Mimo co najmniej 14 ran na całym ciele, przyczyną śmierci było utonięcie. 11 czerwca, czyli dwa dni po zdarzeniu, Polak został zatrzymany. – Mój klient wyjaśnił, że śmierć 38-latki była wynikiem nieszczęśliwego zbiegu okoliczności – mówił adwokat Milan Petric w rozmowie z portalem Zadarski.hr.

Zarzut zabójstwa

Zdaniem Pawła P. jego partnerka zmagała się z chorobą psychiczną i sama wpadła do wody. Kilkanaście głębokich ran na ciele pozwalają wątpić w tezę Polaka, który w areszcie poczeka na wyrok sądu. Jest oskarżony o zabójstwo, za co grozi mu nawet dożywocie.

Zobacz także

RadioZET.pl/Jutarnji.hr/Zadarski.hr/dziennikwschodni.pl/strz