Zamknij

Polka zmarła w Chinach. Matka zbiera pieniądze na sprowadzenie ciała

12.02.2020 20:40
Irmina Mateńska
fot. zrzutka.pl

Irmina Mateńska zmarła w Chinach. Rodzina Polki pochodzącej z Wrocławia apeluje do internautów o pomoc w sprowadzeniu ciała kobiety do kraju. Na portalu zrzutka.pl powstała zbiórka pieniędzy na pokrycie kosztów transportu ciała. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Irmina Mateńska pojechała do Chin w 2019 roku. Polka była absolwentką IX Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu i Wydziału Europeistyki na Uniwersytecie Wrocławskim. W Chinach i Indiach nauczała języka angielskiego. 

Matka Irminy otrzymała informację o śmierci córki od konsula RP w Chinach.

''Nic nie zapowiadało tragedii. Uśmiechnięta, rzetelna, wrażliwa, z planami na przyszłość, lubiła podróże i nauczanie, pomoc innym [...] Do naszego kraju wciąż wracała na dłuższe lub krótsze pobyty. Kochała Polskę i teraz jej miejsce jest wśród nas...'' - napisała matka Irminy.

Polka zmarła w Chinach. Zbiórka pieniędzy na sprowadzenie ciała

Koszt sprowadzenia ciała Irminy z Chin do Polski wynosi ponad 30 tys. złotych. Matka Irminy z Wrocławia nie posiada takiej kwoty. Kobieta za pośrednictwem portalu zrzutka.pl zaapelowała do internautów o pomoc w zebraniu środków pieniężnych. Gdy ciało Irminy nie zostanie sprowadzone do kraju, wrocławianka zostanie ''pochowana'' w masowym grobie. 

Jeżeli w ciągu paru dni nie opłacę za usługi repatriacji ciała córki do kraju, może zostać "pochowana" w masowym grobie, spopielona, wg zasad lokalnych, w sytuacji paniki i chaosu na terenie Chin, a nawet pomijania procedur...

- pisze pani Joanna, matka Polki. W momencie publikacji artykułu zbiórkę wsparło ponad 400 osób. 

Zbiórka prowadzona jest za pośrednictwem portalu zrzutka.pl pod hasłem „Irminko! Jak wrócisz do Polski?!” (można ją znaleźć TUTAJ).

Zobacz także

RadioZET.pl