Zamknij

Północnokoreańscy kamikadze zgotują Amerykanom piekło. 1000 pilotów samobójców

Redakcja
25.01.2018 13:13
Północnokoreańscy kamikadze zgotują Amerykanom piekło. 1000 pilotów samobójców
fot. Flickr

Południowokoreański generał w rozmowie z dziennikarzami opowiedział o szczegółach przesłuchań północnokoreańskich jeńców. Ci wyjawili, że w przypadku wojny tysiące żołnierzy stworzy oddziały przypominające japońskich kamikadze z II wojny światowej.

Zagłosuj

Uważasz, że północnokoreański reżim upadnie za czasu Kim Dzong Una?

Liczba głosów:

W Londynie w siedzibie think-tanku Policy Exchange odbyła się specjalna konferencja prasowa, na której generał In-Bum Chun opowiedział, co mówili jeńcy z Korei Północnej podczas przesłuchań. Ewentualna wojna z reżimem byłaby prawdziwym koszmarem — twierdzi Chun.

Oddziały wzorowane na japońskich kamikadze

Zdaniem generała Amerykanie nie zdają sobie do końca sprawy z tego, czym grozi ewentualny konflikt z Koreańczykami z północy. — Próbuję wyjaśnić Amerykanom, że inwazja na Koreę Północną to nie będzie coś w stylu Afganistanu czy Iraku. To nie będzie jak próba obalenia Saddama Husajna, ale raczej Allaha. Kima Dzong Una i jego rodzinę otacza niemal religijny kult — mówił Chun.

Zobacz także

Tysiąc samolotów wypełnionych paliwem i bombami

Mimo tego, że sprzęt wojskowy północnokoreańskiej armii jest leciwy i nienowoczesny, to w razie konfliktu zbrojnego nawet tysiąc samolotów może zostać przekształconych na wzór japońskich kamikadze. Maszyny będą wypełnione bombami i paliwem, a ich piloci mają być gotowi do największego poświęcenia.

Zobacz także

RadioZET.pl/polskatimes.pl/strz