Zamknij

Polscy kibice pobili się z Senegalczykami. Wstyd na cały świat [WIDEO]

Redakcja
20.06.2018 15:15
Polska - Senegal
fot. Twitter screen

Jak informują polskie i zagraniczne portale internetowe, po meczu Polska–Senegal kibice znad Wisły pobili fanów z Senegalu. Nagrania skandalicznego zachowania polskich kibiców trafiły do mediów społecznościowych. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Mecz Polska–Senegal nie zakończył się po myśli polskich kibiców. Tuż po zakończeniu spotkania w strefie kibica w Antwerpii doszło do skandalicznego zachowania polskich kibiców. Jak informuje belgijski portal nieuwsblad.be, czarę goryczy przelała druga bramka dla reprezentacji Senegalu. 

Polacy pobili się z Senegalczykami

Z danych policji w Antwerpii wynika, że w bójce brało udział około 50 mężczyzn z Polski i Senegalu. Śledczy sporządzili kilkanaście raportów ws. zdarzeń w strefie Antwerp Park Spoor Noord. Materiał dowodowy stanowią również nagrania udostępnione w mediach społecznościowych. Widać na nich latające stoły i krzesła. 

Jak relacjonuje jeden z senegalskich kibiców, na początku meczu Polska–Senegal atmosfera była przyjazna. Po drugiej straconej bramce w stronę fanów z Afryki zaczęto wykrzykiwać rasistowskie hasła. Konflikt zaczął narastać – w ruch poszły kubki z piwem, stoły, krzesła. Doszło też do rękoczynów. 

Zobacz także

Mecz Polska–Senegal nie był wydarzeniem podwyższonego ryzyka. Śledczy zabezpieczyli nagrania z monitoringu i przesłuchują świadków. 

RadioZET.pl/DG