Zamknij

Polacy budują polską wioskę na Filipinach. Domy już od 15 tysięcy

Redakcja
13.04.2017 09:02
Polacy budują polską wioskę na Filipinach. Domy już od 15 tysięcy
fot. Facebook

Dwóch Polaków postanowiło porzucić swoje dotychczasowe życie i rozpocząć budowę domów na filipińskiej wyspie Palawan. Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno mediów, jak i potencjalnych nabywców. Nieruchomości w wersji ekonomicznej będzie można nabyć już za 15 tys. złotych.

Gdy Tomasz Kosiński i Gerard Majcher mówili znajomym o swoich planach, nikt nie traktował ich poważnie. Panowie postanowili wprowadzić szalony pomysł w życie i od 1 kwietnia przygotowują już teren pod budowę Arkadii. Tak będzie nazywać się polska wieś na jednej z filipińskich wysp. Będzie tam wszystko, co potrzebne do życia, a zakup domu nie wiąże się z kredytem na wiele lat.

Kosinski
fot. Facebook

- Nie jedziemy tam robić jakichś wielkich biznesów. Przeciwnie, chcemy odpocząć od tego, co było w Polsce, a nie wchodzić z tego systemu w inny system. Z czegoś trzeba będzie tam żyć, ale na miejscu zobaczymy, jak to będzie. Liczę, że tam będę żył według czasu filipińskiego... więcej relaksu, niż pracy - tłumaczy Tomasz Kosiński, pomysłodawca całej akcji.

plan
fot. Facebook

Pomysł Polaka spowodował się wielu osobom. Gdy media zainteresowały się Arkadią, Kosiński zaczął dostawać setki maili. Pisali ludzie, którym pomysł się po prostu podobał, oraz tacy, którzy zadeklarowali chęć przeprowadzki i życia na Filipinach. Sam organizator tłumaczy, że bardziej od zrobienia na tym interesu, zależy mu na zmianie trybu życia. - Głównie chodzi o czystszą mentalność i psychikę. Na Filipinach można oderwać się od wyścigu szczurów, stresu, narzekania i medialnego chaosu. Koło nas jest pełno negatywnych informacji, które zatruwają nam życie. Podobnie jak chemiczne jedzenie i chlorowana woda - komentuje. Jeśli ktoś podziela entuzjazm Tomasza Kosińskiego i chciałby zamieszkać w polskiej wiosce na Palawanie, wystarczy odnaleźć na Facebooku profil "Go2Arkadia" i zapytać u źródła.

palma
fot. Facebook

RadioZET.pl/strz