Zamknij

Kłótnia o sowietów w rosyjskiej telewizji. Polak pobity na antenie [WIDEO]

Redakcja
28.04.2017 23:26
Kłótnia o sowietów w rosyjskiej telewizji. Polak pobity na antenie [WIDEO]
fot. Youtube/HTB

W środę podczas programu o polityce w rosyjskiej telewizji NTV jednemu z miejscowych ekspertów nie spodobały się słowa polskiego dziennikarza Tomasza Maciejczuka o sowietach i na oczach wszystkich wstał i rzucił się na Polaka z pięściami. To nie pierwszy taki przypadek w rosyjskiej telewizji.

Podczas programu dyskusyjnego zrobiło się w pewnym momencie nerwowo. Jeden z rosyjskich ekspertów stwierdził, że związek sowiecki i armia czerwona jednie wyzwalały i pomagały innym państwom. Wtedy poruszony Tomasz Maciejczuk nazwał sowietów „czerwonymi faszystami”. Po chwili jego rozmówca wstaje, podchodzi do polskiego dziennikarza i uderza go w twarz - wszystko na oczach widzów w studiu i przed telewizorami.

Zapis z zajścia w rosyjskiej telewizji NTV (26.04.2017):

Dziennikarz portalu Wirtualna Polska spytał Maciejczuka, czy po tym co się stało, będzie chciał brać udział w rosyjskich programach telewizyjnych? – Tak, nadal będę przyjmował zaproszenia. Po ostatnich wydarzeniach dostałem olbrzymie wsparcie od Rosjan. Udowodniłem im, że mam własne zdanie, potrafię go bronić i tym zyskałem ich szacunek – komentował.

Tomasz Maciejczuk to dziennikarz specjalizujący się w sprawach Wschodu, który często bierze udział w rosyjskich programach, gdzie dyskutuje o polityce. Głośno o nim zrobiło się w grudniu 2016 r. roku, gdy uczestnicząc w programie „Prawo Głosu” w telewizji TVC wypowiedział zdanie „Ukraińcy chcą żyć jak normalni ludzie, a nie w gów…e jak wy, Rosjanie”. Wtedy oberwało mu się nie tylko od gości programu, lecz również od samego prowadzącego. W zeszłym roku otrzymał 5-letni zakaz wjazdu na teren Ukrainy, który tamtejsze władze argumentowały stwarzaniem „zagrożenia dla bezpieczeństwa kraju”.


Tak Polak tłumaczył się z całego zajścia:

RadioZET.pl/WP.pl/strz