Zamknij

Polsko-niemiecka wymiana młodzieży w Poznaniu odwołana z powodu ataków na cudzoziemców w Polsce

Redakcja
07.03.2018 09:58
Świnoujście przejście graniczne
fot. AWR Wprost/East News

Z powodu ataków na cudzoziemców w Polsce nie będzie w tym roku polsko-niemieckiej wymiany młodzieży między Zespołem Szkół Budowlanych nr 1 z Poznania a Domem Młodzieży Cafe Oje z Krefeld w zachodnich Niemczech — ustaliło Radio ZET.

Jak tłumaczy w rozmowie z Radiem ZET Christel Bähner-Hox z Niemiec, informacje z Polski o atakach na cudzoziemców to zbyt duże ryzyko. Podopieczni domu młodzieży z Krefeled to głównie muzułmanie, część z nich to uchodźcy z traumatycznymi doświadczeniami.

Dyrektor poznańskiej szkoły Krzysztof Kubiak żałuje, że w tym roku do spotkania nie dojdzie. Szkoła od lat prowadzi wymiany z niemieckimi uczniami. Uczniowie z Poznania są za to ponownie zaproszeni do Niemiec.

W ubiegłym roku doszło do rasistowskiego incydentu w poznańskim tramwaju. Dwoje pasażerów — Polka i jej partner — zostali zwyzywani i opluci w poznańskim tramwaju. Atak miał podłoże rasistowskie — mężczyzna był muzułmaninem, a jego żona była odziana w chustę.

Zagłosuj

Czy Polska ma problem z rasizmem i ksenofobią?

Liczba głosów:

Kilka tygodni temu pochodzący z Angoli doktorant jednej z poznańskich uczelni został zaatakowany w klubie. Klient oraz ochroniarze mieli go szarpać oraz dźgać kijem bilardowym.

Z drugiej strony, licealistki z poznańskiego liceum za film o tolerancji zdobyły wyróżnienie na międzynarodowym Młodzieżowym Festiwalu Filmowym Plural+.

RadioZET/DW/maal

Modna odzież damska