Zamknij

Ponad 140 gości aresztowanych na weselu. Pan młody trafił za kraty [WIDEO]

Redakcja
13.11.2017 13:54
Ponad 140 gości aresztowanych na weselu. Pan młody trafił za kraty [WIDEO]
fot. Pexels

Ponad 140 osób zostało aresztowanych na przyjęciu weselnym w mieście Shenzhen w prowincji Guangdong w Chinach. Policja wykorzystała fakt, że żeni się brat bossa miejscowej mafii i weszła do lokalu w najgorszym dla pary młodej momencie.

Zagłosuj

Byłeś/-aś kiedyś w Chinach?

Liczba głosów:

Wieczorem 10 lipca policjanci weszli do jednego z hoteli, gdzie odbywało się wesele i aresztowali ponad 140 osób. Podejrzanych oskarża się o 128 przestępstw, w tym prowadzenie podziemnych kasyn, handel narkotykami, wymuszenia czy rozboje.

Gangsterzy na weselu

Para młoda zaprosiła na wesele wszystkich swoich najbliższych. Pan młody był jednak jednym z członków gangu i w tym szczególnym dla niego dniu byli przy nim wszyscy towarzysze kryminalnej działalności. Policjanci wykorzystali to i weszli dużą grupą w najmniej spodziewanym momencie. Poza aresztowaniem, mundurowym udało się zająć rachunek bankowy o wartości ponad 8 mln juanów (około 4 mln złotych).

Masowe aresztowania w Chinach

Cała akcja jest częścią projektu, nazwanego „Hurricane-39”, mającego wyeliminować przestępczość zorganizowaną z chińskich miast. Udało się już w całości lub częściowo zlikwidować ponad 130 grup przestępczych. Za kraty trafiło przeszło 1400 osób.

Nagranie całej akcji:

RadioZET.pl/chinytolubie.pl/strz