Zamknij

Ponton z migrantami przybił do plaży w Hiszpanii. Turyści w szoku [WIDEO]

Redakcja
10.08.2017 18:43
Ponton z migrantami przybił do plaży w Hiszpanii. Turyści w szoku [WIDEO]
fot. Twitter

Turyści wypoczywający na plaży w Kadyksie na południu Hiszpanii nie wierzyli własnym oczom, gdy w pewnym momencie przeładowany ludźmi ponton dobił do brzegu, a dziesiątki mężczyzn zaczęli biec przed siebie.

Amatorskie nagranie tego niecodziennego wydarzenia wrzuciła do sieci amerykańska agencja Associated Press. Hiszpańscy turyści, których słychać na nagraniu, nie kryli zaskoczenia. – Biegnij, biegnij, chodź tu z dzieckiem. Bo naprawdę aż płacze. Prawie umarłam. To ty też dzwoń – słychać w tle filmu. Prawdopodobnie chodzi o telefon na policję.

Turyści w szoku

Na razie nie ma informacji o tym, skąd przypłynął ponton z migrantami. Sam Kadyks położony jest na samym południu Hiszpanii i od wybrzeża Maroka oddziela go kilkadziesiąt kilometrów.

Pobiegli wgłąb lądu

Plażowicze wyglądają na nagraniu na zupełnie zaskoczonych, bowiem rzadko się zdarza, aby pontony czy łodzie z migrantami dobijały do brzegów przy plażach. Podobne przypadki były już jednak odnotowywane, gdy małe przepełnione łodzie przypływały do miast Melilli i Ceuty, położonych niedaleko wybrzeża marokańskiego.

Zobacz także

RadioZET.pl/AP/Gazeta.pl/strz

Fot. Twitter