Zamknij

Dokument Aleksieja Nawalnego o korupcji w Rosji miał zniknąć z sieci. Z pomocą przyszedł PornHub

Redakcja
01.06.2017 09:00
Dokument Aleksieja Nawalnego o korupcji w Rosji miał zniknąć z sieci. Z pomocą przyszedł PornHub
fot. AP/FOTOLINK

Serwis z filmami dla dorosłych - PornHub postanowił swoją działalność rozszerzyć o sprawy polityczne. Przynajmniej w kwestii dokumentu o korupcji w Rosji, który został przygotowany przez opozycjonistę Aleksieja Nawalnego. Film można znaleźć między treściami erotycznymi. 

Czołowy, rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny jest solą w oku Kremla. Działacz demaskujący nieuczciwe praktyki polityków, nakręcił film dokumentalny, którego bohaterami są prezydent Władimir Putin, premier Dmitrij Miedwiediew oraz inni wpływowi politycy. Wideo szybko stało się popularne w sieci. Na reakcję władz nie trzeba było dużo czekać. Sprawa szybko trafiła do sądu. Wymiar sprawiedliwości zadecydował, że film musi zniknąć z internetu. 

Odzew na wideo okazał się jednak zbyt duży, żeby można było to zignorować. Decyzja sądu nie wyciszyła tej kłopotliwej dla Kremla sprawy. Z Nawalnym szybko skontaktował się niecodzienny "partner biznesowy", serwis pornograficzny PornHub. Obie strony szybko znalazły porozumienie, a dokument o korupcji rosyjskiej elity politycznej można zobaczyć na kanadyjskiej stronie dla dorosłych.

Dokument Aleksieja Nawalnego widnieje pod nazwą "Russian Corrupted Politician F****d Hard" ("Skorumpowany polityk z Rosji mocno wyru****y" - red.). Wideo oznaczono kategorią "hardcore". Mimo osobliwego miejsca publikacji, film Nawalnego nie został "wzbogacony" o treści erotyczne. 

Tylko w marcu film obejrzały miliony ludzi. Mężczyzna stał się swoistym wrogiem numer 1 dla Kremla. Oświadczył, że nie ugnie się pod presją, filmu nie będzie kasować. Tę samą decyzję podjął w sprawie swojego kanału w serwisie YouTube. Nadal będzie go prowadzić. 

To nie pierwszy pstryczek ze strony serwisu dla dorosłych. Wczesniej PornHub udostępnił 10 kont premium w swojej witrynie organizacjom watchdogowym monitorującym sytuację w Rosji.

RadioZET.pl/Newsweek/KM