Zamknij

Portugalia. Prezydent uratował dwie kobiety, które wypadły z kajaka

18.08.2020 15:40
Prezydent Portugalii
fot. YouTube Screen/ LObs

Prezydent Portugalii, Marcelo Rebelo de Sousa uratował dwie kobiety, które wypadły z kajaka. Heroiczny czyn 71-latka został nagrany i wrzucony do sieci.

Marcelo Rebelo de Sousa, prezydent Portugalii aktualnie spędza wakacje w swoim kraju i promuje lokalne podróżowanie. Polityk w ubiegłym tygodniu rozmawiał z dziennikarzami na plaży Praia do Alvor w Algarve. Nagle prezydent zauważył dwie kobiety, które wypadły z kajaka i ruszył im pomóc. 

Prezydent Portugalii uratował dwie kobiety przed utonięciem

Prezydent Portugalii od razu wbiegł do wody, aby ratować kobiety. Ten moment uwieczniony został na nagraniu, które opublikowano w sieci. Na pomoc kobietom rzuciło się także dwóch innych mężczyzn. Kobiety przetransportowano w bezpieczne miejsce. Gdy okazało się, że nic im nie grozi Marcelo Rebelo de Sousa wrócił na plażę. Tam wczasowicze przywitali go gromkimi brawami.

Prezydent powiedział, że kobiety wypłynęły z innej plaży i wypady z kajaka. Wtedy zostały wciągnięte przez silny prąd. Miały na sobie kamizelki, jednak słabo pływały. Marcelo Rebelo de Sousa, ostrzegł je, aby w przyszłości były ostrożne.

Zobacz także

Dwie kobiety płynęły z sąsiedniej plaży. W związku z tym, że jest tutaj silny prąd, nie mogły dobić do brzegu. Wypadły z kajaka i opiły się wody

- przekazał prezydent Portugalii w wywiadzie z telewizją TVI.

RadioZET.pl/TVI