Zamknij

Brutalnie gwałcił nastoletnią Polkę. „Bił ją pięściami po twarzy”

02.03.2020 17:25
Gwałt
fot. Shutterstock

W mieście Portimao, na południu Portugalii, ruszył proces 45-letniego mężczyzny, oskarżonego o brutalny gwałt na 18-letniej Polce. Do przestępstwa, jak przypominają w poniedziałek portugalskie media, doszło latem 2019 roku.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do brutalnego gwałtu na Polce doszło w nocy z 25 na 26 czerwca 2019 roku, kiedy 18-latka wyprowadzała na spacer cztery psy. 

Oskarżony uchwycił ofiarę za szyję, a następnie bił ją pięściami po twarzy i innych częściach ciała. Później rozebrał ją i zmusił do aktu seksualnego

- opisała zdarzenie prokuratura. Z materiałów zebranych przez portugalskie władze śledcze wynika, że 45-letni mężczyzna groził zgwałconej nastolatce, miał ją także straszyć, że zabije należące do niej psy.

Zobacz także

Domniemany przestępca seksualny został ujęty przez portugalską policję trzy dni po zdarzeniu, na terenie aglomeracji lizbońskiej. W trakcie dochodzenia ustalono, że w przeszłości oskarżony mężczyzna był notowany za przestępstwa z użyciem siły.

Portugalia. Gwałt na 18-letniej Polsce. Rusza proces 

Z aktu oskarżenia przygotowanego przez prokuraturę generalną w Lizbonie wynika, że oskarżonym jest bezdomny mężczyzna, który miał wciągnąć nastolatkę do opuszczonej posesji przy jednej z ulic w popularnym kurorcie turystycznym Albufeira, w południowej Portugalii.

Jak powiedział rzecznik prasowy ambasady RP w Lizbonie Bogdan Jędrzejowski, po ataku na osiemnastolatkę polska placówka dyplomatyczna potwierdziła zdarzenie i skontaktowała się z komisariatem policji w Albufeirze. - Za pośrednictwem portugalskiej policji przekazaliśmy ofierze informację o gotowości udzielenia jej pomocy przez nasz konsulat. Pokrzywdzona Polka nigdy się jednak z nami nie skontaktowała - dodał Jędrzejowski.

RadioZET.pl/PAP