Zamknij

Kobieta zakażona COVID-19 urodziła dziecko. Noworodek jest zdrowy

18.03.2020 21:06
Noworodek
fot. Shutterstock

Koronawirus w Portugalii. Kobieta zakażona wirusem SARS-CoV-2 urodziła dziecko. Służby sanitarne poinformowały w środę, że noworodek nie został zainfekowany.

Chcesz czytać częściej takie artykułu? Dołącz do grupy dla rodziców na Facebooku

Minister zdrowia Portugalii Marta Temido przekazała na środowej konferencji, że w organizmie noworodka nie stwierdzono obecności koronawirusa.

Do zakażenia pomiędzy chorą matką a jej dzieckiem nie doszło prawdopodobnie dlatego, że kobieta została zainfekowana w ostatnim etapie ciąży

- dodała Temido.

Urodzony w poniedziałek w nocy chłopczyk przyszedł na świat w szpitalu Sao Jose w Porto. Jego matka, jak twierdzą portugalskie służby sanitarne, została zakażona Covid-19 przez współmałżonka.

Przypomnijmy, że brytyjski noworodek, który w zeszłym tygodniu został najmłodszą na świecie osobą zakażoną koronawirusem, wraca do zdrowia i nie grozi mu już niebezpieczeństwo

Zobacz także

Koronawirus w Portugalii. Aktualne dane z 18 marca 

Od wtorkowego do środowego popołudnia w Portugalii przybyło prawie 200 nowych przypadków infekcji koronawirusem. Łącznie w tym kraju zanotowano już 642 pacjentów chorych z powodu Covid-19. Ponad połowa zainfekowanych w kraju znajduje się na terenie stołecznej aglomeracji.

W poniedziałek w lizbońskim szpitalu Santa Maria zmarła pierwsza ofiara koronawirusa - 80-letni mężczyzna, który od pewnego czasu leczył się na nowotwór.

CZYTAJ TAKŻE: Koronawirus a ciąża i poród: co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP