Zamknij

Porwanie, gwałt i morderstwo 8-latki. Protesty w całym kraju

Redakcja
22.04.2018 13:57
Gwalt i morderstwo
fot. Twitter

Porwanie, gwałt i zamordowanie 8-letniej Hinduski wywołało falę protestów w całym kraju. Mieszkańcy największych miast w Indiach protestują już od tygodnia po tym, jak na jaw wyszło, że policjanci i politycy utrudniali śledztwo w sprawie bestialskiej zbrodni dokonanej na dziecku.

Wielotysięczne protesty w całych Indiach. Ludzie wyszli na ulice po tym, jak światło dzienne ujrzały makabryczne okoliczności śmierci 8-letniej dziewczynki o imieniu Asifa. Dziecko należało do koczowników Bakarwal, którzy zimą schodzą z gór Kaszmiru na cieplejsze wzgórza regionu Dżammu w północno-zachodnich Indiach.

Asifa przetrzymywana przez tydzień

Mimo że ciało zostało odnalezione w zaroślach dopiero po tygodniu, sekcja zwłok wykryła we krwi dziewczynki lek na padaczkę, który ma działanie usypiające. Śledczy ustalili, że dziecko było przetrzymywane i gwałcone przez tydzień w miejscowej świątyni. Aresztowano osiem osób, w tym emerytowanego urzędnika i czterech policjantów. Dwóch z nich miało brać udział w gwałcie, a reszta funkcjonariuszy zacierała ślady przestępstwa.

Zbrodnia w Indiach

Ze śledztwa wynika, że oprawcy dziewczynki próbowali w ten sposób przestraszyć i przegonić muzułmańskich koczowników z wioski. W obliczu tragedii protestują razem wyznawcy wszystkich religii, nawet ci, którzy na co dzień zwalczają się nawzajem. „Stop kulturze gwałtu” — krzyczał tłum w wielu miastach w całych Indiach.

Kara śmierci dla gwałcicieli pedofili

Jest już pierwsza reakcja rządu na tygodniowe protesty: indyjski rząd uchwalił w sobotę karę śmierci dla gwałcicieli dzieci poniżej 12. roku życia.

RadioZET.pl/ndtv.com/timesofindia.indiatimes.com/PAP/strz