Zamknij

Ojciec zostawił 3-letnie dziecko w torbie. Porzucony malec trafił do sierocińca

25.11.2019 16:58
Porzucenie dziecka
fot. screen Daily Mail (2)

Ojciec trzylatka porzucił swoje dziecko w chińskim Laixi, tłumacząc swoją decyzję… porzuceniem przez partnerkę i matkę pociechy. Rzewnie płaczący chłopczyk wzbudził zainteresowanie przechodniów, którzy zadzwonili na policję. Trafił już do sierocińca, a ojciec został zatrzymany – podaje „Daily Mail”.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do zdarzenia doszło w połowie listopada. Ojciec „spakował” trzyletniego syna w torbę, którą osoba postronna zostawiła w pobliżu jednej z restauracji. Na nagraniu z monitoringu widać, jak mężczyzna w kasku kładzie torbę i udaje się w nieznane. Chwilę później z pakunku wydostaje się mały chłopiec.

Zobacz także

Jak pisze „Daily Mail” ojcem jest 53-letni pan Qu. Traumatyczną decyzję tłumaczył tym, że porzuciła go żona, a zarazem matka dziecka. Mówił, że nie ma innego wyjścia niż porzucenie 3-latka. Notatkę tej treści pozostawił w torbie. Płaczący 3-latek zwrócił uwagę przechodniów, którzy powiadomili policję. Trafił już do sierocińca, a ojciec został zatrzymany przez policję.

Dowodem w sprawie okazało się nagranie z monitoringu. Widzimy na nim jak inny z mężczyzn, w kasku motocyklisty, niesie torbę z dzieckiem na schody przed sklepem.

Porzucanie dzieci to plaga współczesnych Chin. Szacuje się, że na pastwę losu zostawia się rocznie nawet 100 tys. pociech.

RadioZET.pl/Daily Mail