Zamknij

Poseł PiS pomógł wyjść z więzienia muzykom oskarżonym o gwałt

Redakcja
13.12.2017 17:31
Poseł PiS pomógł wyjść z więzienia muzykom oskarżonym o gwałt
fot. Facebook

Polscy muzycy z zespołu Decapitated zostali wypuszczeni z więzienia z USA po tym, jak wstawił się za nimi poseł PiS Dominik Tarczyński. Mężczyźni są oskarżeni o zbiorowy gwałt na jednej ze swoich fanek.

Zagłosuj

Moim zdaniem muzycy sa...

Liczba głosów:

Poseł PiS Dominik Tarczyński jest przekonany, że muzycy są niewinni. – Poleciałem do nich, bo nie mogłem uwierzyć, że mogli coś takiego zrobić. Odwiedziłem ich w więzieniu i zdecydowałem się dać gwarancję przed sądem, że wszystko jest ok, że stawią się na proces. Najprawdopodobniej zostali fałszywie oskarżeni – mówił w rozmowie z TVP Info. O tej głośnej sprawie z USA pisaliśmy już we wrześniu.

Poseł wstawił się za muzykami

Ponadto poseł Tarczyński napisał do sądu list, w którym poparł polski zespół, zapewniając, że stawią się na rozprawie w wyznaczonym terminie. – Była ustalona kaucja w wysokości 100 tys. dolarów za osobę. Po mojej interwencji, moich zeznaniach, sąd zgodził się ich wypuścić za nic, bez żadnej opłaty – mówi parlamentarzysta.

Gwałt po koncercie?

31 sierpnia w Spokane w stanie Waszyngton fanka zespołu miała zostać zaproszona na drinka do autobusu, w którym imprezowali muzycy, a następnie – zdaniem prokuratora – doszło do gwałtu na kobiecie. Przeciwko zarzutom poza „posłem od jenotów”, wstawili się też australijscy muzycy, którzy grali tego samego dnia z zespołem Decapitated. Rozprawa zaplanowana jest na 16 stycznia.

Więcej szczegółów o sprawie:

Zobacz także

RadioZET.pl/TVP Info/strz