Zamknij

Potężna eksplozja w centrum handlowym w Erywaniu. Ludzie uwięzieni pod gruzami

14.08.2022 16:32

Do wybuchu doszło w centrum handlowym w stolicy Armenii - Erywaniu. Silna eksplozja w magazynie fajerwerków doprowadziła do pożaru. Władze podały, że zginęła jedna osoba, jest też wielu rannych.

Eksplozja w Erywaniu
fot. PHOTOLURE/Associated Press/East News

Do eksplozji doszło w niedzielę około godz. 13 lokalnego czasu (godz. 11 w Polsce). Wybuch w składzie fajerwerków doprowadził do dużego pożaru w centrum handlowym “Surmalu”, które znajduje się około dwa kilometry na południe od centrum Erywania.

Jak podaje agencja Associated Press, powołując się na biuro burmistrza, pod gruzami uwięziona została nieznana liczba osób. Według informacji władz jest jedna ofiara śmiertelna. Początkowo informowano o 20 rannych, ale po południu pomocy udzielono już 51 osobom.

Wybuch w centrum handlowym w Erywaniu

Na miejscu wciąż trwa akcja ratunkowa i gaśnicza. Budynek jest silnie zadymiony a nad Erywaniem wznosi się czarna chmura dymu. W walce z pożarem strażakom pomagają mieszkańcy, przynosząc wiadra z wodą.  

Trwa też wyjaśnianie przyczyn wybuchu.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Associated Press/Al Jazeera