Zamknij

Dwa wybuchy w stolicy Somalii. Nie żyje 18 osób

Redakcja
23.02.2018 19:29
Dwa wybuchy w stolicy Somalii. Nie żyje 18 osób
fot. Twitter

Co najmniej 18 osób zginęło w wyniku dwóch eksplozji samochodów wyładowanych materiałami wybuchowymi w Mogadiszu. Doszło też do strzelaniny w pobliżu rezydencji prezydenta – podają tamtejsze służby ratunkowe.

Jak podaje agencja AP, miały miejsce dwa potężne wybuchy. – Do pierwszego wybuchu, który prawdopodobnie był atakiem samobójczym, doszło w pobliżu siedziby służb wywiadu Somalii. Druga eksplozja miała miejsce niedaleko budynku parlamentu, gdzie funkcjonariusze ochrony byli akurat zajęci wymianą ognia z grupą podejrzewaną o próbę ataku na pałac prezydencki – mówi kapitan policji Mohamed Husajn.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku.

Zginęli niewinni ludzie

Według najnowszych informacji 18 osób zginęło a 20 zostało rannych. Co ciekawe, o tym, że gdzieś w mieście znajduje się wyładowany materiałami wybuchowymi pojazd, ostrzegał w czwartek sam minister spraw wewnętrznych Somalii.

Dwie potężne eksplozje

W Somalii ekstremiści z Al-Szabab walczą o narzucenie radykalnej, surowej wersji islamu i obalenie rządu wyznającego prozachodnie wartości. Islamscy bojownicy są dokonują zamachów, mimo że utracili większość kontrolowanego dotychczas terytorium po ofensywie sił pokojowych Unii Afrykańskiej.

Piątkowe wybuchy przerwały wielomiesięczny okres pokoju w Mogadiszu po październikowej eksplozji dwóch ciężarówek z materiałami wybuchowymi, w wyniku której zginęło 512 osób.

RadioZET.pl/PAP/strz