Zamknij

Ponad 70 ofiar powodzi w RPA. Służby ratownicze wciąż odnajdują ciała

Redakcja
25.04.2019 23:48
Ponad 70 ofiar powodzi w RPA. Służby ratownicze wciąż odnajdują ciała
fot. PAP/EPA

Ulewne deszcze, które nawiedziły w ostatnich dniach wschodnią i północno-wschodnią część Republiki Południowej Afryki, pochłonęły już ponad 70 ofiar - poinformował w czwartek Reuters, powołując się na lokalne władze. Służby ratownicze wciąż odnajdują ciała.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Najbardziej dotknięta ulewami jest wschodnia prowincja KwaZulu-Natal, gdzie jest wiele nieformalnych osiedli. Ludzie mieszkają tam w domach narażonych na zmycie przez powodzie i lawiny błotne - bez systemów odwadniających lub bez fundamentów. W tym rejonie zginęło 67 osób, a sześć innych w sąsiedniej Prowincji Przylądkowej Wschodniej.

Zobacz także

"Nie przypominam sobie takiej tragedii" - powiedział Lennox Mabaso z lokalnych władz. Dodał, że powodzie niszczą drogi, infrastrukturę, a ludzie w obawie o własne życie chowają w pośpiechu swoich zmarłych bliskich w prowizorycznych grobach, na których ustawiane są drewniane krzyże.

Zobacz także

Ratownicy wciąż odnajdują ciała i przewidują, że liczba ofiar może być o wiele większa, gdyż z powodu deszczu nie przeszukano dokładnie najbardziej zaludnionych terenów. Liczą jednak na poprawę pogody zgodnie z prognozami, które mówią o słabszych opadach do piątku. 

RadioZET.pl/PAP