Zamknij

9-latka wysłała 3 euro na odbudowę Notre Dame. ''Chciałam Wam pomóc''

26.04.2019 23:06
Notre Dame
fot. PAP/EPA

Nie tylko bogaci przekazują pieniądze na odbudowę katedry Notre Dame po pożarze, który spustoszył symbol Paryża na początku tego miesiąca. Niewielka część z dotychczas zebranych 850 milionów euro pochodzi ze znacznie skromniejszego źródła.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podaje CNN, dziewięcioletnia Brytyjka wysłała 3,38 euro do Fondation du Patrimoine - jednej z czterech organizacji, której francuski rząd zlecił zbieranie darowizn na odbudowę katedry Notre Dame. 

Drodzy mieszkańcy Francji i Paryża. Nazywam się Caitlyn. Mam 9 lat i mieszkam w Anglii. Słyszałem o pożarze Notre Dame w radiu i chciałam Wam pomóc. Wiem, że to nie jest dużo, ale liczy się każda pomoc. Mam nadzieję, że odbudowa katedry nie zajmie zbyt wiele czasu

Caitlyn

Ojciec Caitlyn w rozmowie z CNN zdradził, że jego córka była bardzo zasmucona, gdy usłyszała o tragicznym pożarze w stolicy Francji. - Czuła, że musi coś z tym zrobić - dodał. 

Przyczyna pożaru katedry Notre Dame 

W czasie pożaru, który wybuchł 15 kwietnia, ogień zniszczył katedrę, doprowadzając m.in. do zawalenia się XIX-wiecznej iglicy świątyni. Prezydent Francji Emmanuel Macron liczy, że odbudowę świątyni uda się zakończyć w ciągu pięciu lat. Przez najbliższe lata budowla będzie zamknięta dla zwiedzających.

Zdaniem władz do wybuchu pożaru najprawdopodobniej doprowadziło krótkie zwarcie podczas prowadzonych przed pożarem prac renowacyjnych. Paryska prokuratura informowała, że sprawdzane są wszelkie możliwe tropy,.

Zobacz także

RadioZET.pl/CNN