Zamknij

Sycylia w ogniu. 700 turystów ewakuowanych

Redakcja
12.07.2017 23:11
Sycylia w ogniu. 700 turystów ewakuowanych
fot. Twitter/lasiciliaweb

700 osób zostało ewakuowanych ewakuowanych z wioski turystycznej w miejscowości San Vito Lo Capo koło Trapani na Sycylii. Ogień nasilił się w regionie często uczęszczanym przez turystów. Czegoś takiego nie było od 20 lat - piszą włoskie portale.

Włoskie służby skierowały tłum ludzi na plażę, skąd łodziami i pontonami zostali przewiezieni w bezpieczne miejsce. Większość z nich miała na sobie jedynie stroje kąpielowe.

Ogień zaskoczył turystów

Ośrodek wakacyjny w San Vito Lo Capo został ewakuowany po tym, jak w pobliżu miejscowości wybuchł rozległy pożar. Burmistrz miejscowości Matteo Rizzo zaapelował za pośrednictwem mediów społecznościowych do wszystkich posiadaczy łodzi i pontonów w okolicy, aby pomogli w ewakuacji.

Pożary lasów i traw nękają południe Włoch od kilku dni. Do tej pory najbardziej ucierpiały rejony Kampanii i Kalabrii, a także na Sardynii. Równie poważna sytuacja jest w okolicy Wezuwiusza, gdzie we wtorek nasiliły się pożary na zboczach wulkanu. Tam oficjalną przyczyną było podpalenie. – Kara boża spotka podpalaczy. To grzech śmiertelny – mówił arcybiskup Neapolu kardynał Crescenzio Sepe.

Tak dzień wcześniej wyglądała sytuacja w okolicy Wezuwiusza:

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/Adnkronos.com/strz