Zamknij

Tragiczny pożar po wybuchu w piekarni. Nie żyje ciężarna kobieta i dziecko

Redakcja
10.02.2019 10:57
Tragiczny pożar po wybuchu w piekarni. Nie żyje ciężarna kobieta i dziecko
fot. ALEX MARTIN/AFP/East News

W pożarze dwupiętrowego domu, do jakiego doszło w Lyonie po eksplozji w znajdującej się na parterze piekarni, zginęła kobieta z dzieckiem - poinformował prokurator Nicolas Jacquet z Lyonu, który zarządził śledztwo w sprawie "przyczyn i okoliczności zdarzenia"

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zgodnie z informacją udostępnioną przez prokuraturę cztery osoby są ranne. Trójka rannych to przechodnie, którzy znaleźli się przypadkiem w pobliżu piekarni, gdzie najprawdopodobniej doszło do wybuchu butli z gazem.

Zobacz także

- W budynku, gdzie wcześniej wybuchł pożar, znaleźliśmy ciała kobiety i dziecka - oświadczył w sobotę późnym wieczorem szef lyońskiej prokuratury. Są to najprawdopodobniej żona oraz dziecko jednego z mieszkańców budynku. Jest on czwarta osobą, jaka odniosła rany.

Mężczyzna wyskoczył przez okno mieszkania położonego na drugim piętrze, zachęcony do tego przez ekipę ratowniczą.

W płonącym mieszkaniu została ciężarna żona i dziecko

- Gdy znalazł się na ziemi, natychmiast poinformował strażaków, że w płonącym mieszkaniu pozostała jego ciężarna żona i dziecko - twierdzą świadkowie, których słowa cytuje AFP.

Zobacz także

Do pożaru doszło o godz. 20.30. Po godzinie - jak wynika z oświadczenia prefektury policji - sytuacja została opanowana.

Świadkowie, których relacje zebrała AFP, twierdzą, że po eksplozji z piekarni wydobywały się kilkumetrowe niebieskie płomienie, które natychmiast rozprzestrzeniły się na piętra budynku.

Zobacz także

W gaszeniu pożaru uczestniczyło 75 strażaków i 27 wozów strażackich.

Agencja AFP przypomina, że 12 stycznia w Paryżu przy rue de Trevise doszło do wybuchu butli z gazem w tamtejszej piekarni. Zginęły cztery osoby, w tym - dwóch strażaków.

RadioZET/PAP/JZ