Zamknij

Pożar pod Moskwą. Spłonęła baza rekrutów

11.08.2022 10:26
Pożar pod Moskwą. Spłonęła baza rekrutów
fot. Twitter/Nexta

W nocy ze środy na czwartek w podmoskiewskiej miejscowości Dołgoprudnyj wybuchł pożar. Spaliły się baraki, w których nocowali rekruci do rosyjskiej armii. Brak informacji o ofiarach.

Dołgoprudnyj znajduje się na północnych przedmieściach Moskwy, około 20 km od centrum miasta. To tutaj znajdowały się drewniane baraki, w których stacjonowali żołnierze 4. Brygady Wojsk Obrony Przeciwlotniczej. W nocy ze środy na czwartek na terenie jednostki wybuchł pożar.

Ministerstwo do spraw Sytuacji Nadzwyczajnych poinformowało w czwartek, że pożar rozprzestrzenił się na powierzchni 1200 metrów kwadratowych. Informację również potwierdził kanał Baza na Telegramie. Nie ma informacji o ofiarach.

Tajemnicze pożary w Rosji

Straż pożarna otrzymała wiadomość, że ogień pojawił się w budynku mieszkalnym przy ulicy Vostochnaya 33. Źródło w służbach ratunkowych poinformowało TASS, że był to adres jednostki wojskowej. O pożarze w jednostce wojskowej poinformował też portal Nexta.

Jak również podał portal Nexta, w momencie wybuchu pożaru w barakach znajdowali się poborowi i personel. Według wstępnych informacji większość z nich udało się uratować.

To już kolejny tajemniczy pożar, który wybuchł w Rosji. 3 sierpnia pod Moskwą spłonął ogromny magazyn a w maju magazyn z materiałami papierniczymi. Również doszło wcześniej do pożaru Rafinerii czy siedziby Rosgwardii w Komsomolsku.

RadioZET.pl/Nexta/TASS

C