Zamknij

Pożar szpitala w Rio de Janeiro. Nie żyją dwie pacjentki z koronawirusem

28.10.2020 06:33
Pożąr szpitala w Rio de Janeiro
fot. AP/Associated Press/East News

W szpitalu w Rio de Janeiro wybuchł groźny pożar. Podczas ewakuacji około 200 pacjentów do innych szpitali zmarły dwie kobiety zakażone koronawirusem - podały lokalne brazylijskie media. 

Pożar w jednym z głównych szpitali w Rio de Janeiro wybuchł we wtorek. Ogień prawdopodobnie pojawił się najpierw w pracowni rentgenowskiej i szybko rozprzestrzenił się na inne pomieszczenia. Strażacy ewakuowali co najmniej 200 osób. Pacjenci uciekali ze szpitala na wózkach inwalidzkich i kulach. Strażakom udało się w końcu opanować sytuację. Władze szpitala przekazały, że dwie zmarłe kobiety miały 42 i 82 lata.

Pożar szpitala w Rio de Janeiro

Strażacy twierdzą, że wielokrotnie zwracali uwagę na niewystarczające zabezpieczenia przeciwpożarowe w tym szpitalu. W budynku brakowało czujników dymu i innych środków ochrony przeciwpożarowej - donosi agencja Associated Press.

Od początku pandemii koronawirusa Brazylia zarejestrowała ponad 5,4 miliona przypadków Covid-19 i prawie 158 tysięcy ofiar śmiertelnych. Pod względem liczby zgonów Brazylia zajmuje drugie miejsce na świecie - po Stanach Zjednoczonych. Natomiast pod względem liczby zakażeń jest trzecim najbardziej dotkniętym koronawirusem krajem na świecie, po Stanach Zjednoczonych i Indiach.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Associated Press/PAP