Zamknij

Dzieci wyskoczyły z 3. piętra uciekając przed pożarem. Dramatyczne nagranie

23.07.2020 10:07
pożar w Grenoble
fot. ABC7/ Screen

Dwoje dzieci wyskoczyło z trzeciego piętra bloku mieszkalnego w Grenoble, uciekając przed pożarem. Bracia przeżyli, złapali ich dorośli stojący przed budynkiem.

Pożar wybuchł we wtorek w mieszkaniu na trzecim piętrze w bloku jednego z osiedli w Grenoble. Dwoje dzieci w wieku trzech i dziesięciu lat zostało uwięzionych przez płomienie.

Z okien mieszkania wydobywał się gęsty, czarny dym. Według świadków zdarzenia dzieci próbowały uciec.

Grenoble. Dzieci wyskoczyły z trzeciego piętra w ucieczce przed pożarem

„Nagle usłyszałem ludzi krzyczących: +Nie skacz, czekaj+” – powiedziała stacji BFM TV mieszkanka osiedla Estelle, która była świadkiem zdarzenia. Jak opowiadała, sąsiedzi próbowali dodać dzieciom otuchy, apelowali, aby nie wpadały w panikę.

Podczas ucieczki starsze dziecko umieściło młodsze dziecko za oknem, trzymając je za ubranie. Po chwili wypuściło je w objęcia stojących około 10 m niżej przed budynkiem mieszkańców osiedla. Po chwili 10-latek sam wyskoczył przez okno i został złapany przez dorosłych.

Zobacz także

„Uratowaliśmy im życie” – cieszył się 25-letni student z Komorów Athoumani Walid, który opowiedział o akcji ratowania dzieci w radiu RTL.

Walid złamał podczas akcji nadgarstek, ale jest bardzo dumny z tego, co zrobił. „Na dole budynku było nas pięciu lub sześciu” – doprecyzował.

Dzieciom nic się nie stało, ale zostały przewiezione do szpitala z powodu podtrucia dymem. Podczas akcji ratunkowej zostały lekko ranne dwie osoby, które również przewieziono do szpitala.

Zobacz także

Przyczyny pożaru nie zostały ustalone i nie wiadomo, gdzie znajdowali się rodzice dzieci w czasie pożaru.

RadioZET.pl/ PAP/