Zamknij

Tragiczny pożar w szkole. Spod zwałów budynku wydobyto ciała

06.12.2019 17:53
Pożar, Odessa
fot. Sergey Starostenko/Xinhua News/East News

Liczba ofiar śmiertelnych pożaru w szkole policealnej w Odessie na południu Ukrainy wzrosła do czterech - poinformowała Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych tego kraju. Spod zwałów spalonego budynku wydobyto w piątek ciała dwóch osób.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pożar wybuchł w środę po godz. 10 czasu lokalnego (godz. 9 w Polsce) w Odeskim College’u Ekonomii, Prawa, Hotelarstwa i Gastronomii. Doszło do niego na trzecim poziomie sześciokondygnacyjnego budynku. W tym czasie w szkole znajdowali się uczniowie i nauczyciele. Większość została ewakuowana.

Ogień zajął początkowo powierzchnię 700 metrów kwadratowych, jednak następnie rozprzestrzenił się na powierzchni 2000 metrów. W akcji gaśniczej uczestniczyło 70 strażaków i 18 jednostek sprzętu. Czwartek i piątek ogłoszono w Odessie dniami żałoby.

W wyniku pożaru zginęły cztery osoby. Według policji los 11 osób pozostaje nieznany. Prowadzone są działania w celu ustalenia miejsca ich pobytu

poinformowała Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych

W czwartek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował, że w pożarze zginęła 16-letnia uczennica szkoły. „Nie chcę nikogo oszukiwać: ofiar może być więcej” - napisał wówczas na Facebooku.

Zobacz także

Tego samego dnia po południu z ruin wydobyto ciało jednej osoby. W piątek odnaleziono szczątki kolejnych dwóch. Po pożarze do szpitali trafiło 18 osób. W piątek osiem osób zostało z nich wypisanych.

RadioZET.pl/PAP