Zamknij

Pożar na oddziale covidowym. Nie żyje co najmniej 9 osób

01.10.2021 12:25
Pożar szpitala w Rumunii
fot. IGSU Romania/Associated Press/East News

Pożar w szpitalu na oddziale intensywnej terapii z pacjentami covidowymi we wschodniej Rumunii. Służby potwierdziły śmierć co najmniej 9 osób. 

Pożar wybuchł w piątkowy poranek w szpitalu w mieście Konstanca. Generalny Inspektorat ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Rumunii podał, że w tragedii zginęło co najmniej 9 osób. 

W chwili pojawienia się ognia, na oddziale intensywnej terapii z pacjentami covidowymi przebywało 113 osób. Do gaszenia pożaru sprowadzono oddziały z pobliskich okręgów.

Pożar na oddziale covidowym w Rumunii. Nie żyje 9 osób

"W ramach wsparcia lokalnych pracowników ratowniczych z okolicznych Inspektoratów ds. Sytuacji Nadzwyczajnych zostanie przysłanych osiem karetek oraz dwa pojazdy do transportu ofiar" - podała rumuńska agencja prasowa AGERPRES, powołując się na Generalny Inspektorat ds. Sytuacji Nadzwyczajnych. "Wszyscy pacjenci zostali ewakuowani, sam pożar został już ugaszony" - poinformował Generalny Inspektorat. 

Na zdjęciach z rumuńskich mediów widać, jak strażacy wybijali okna na piętrach szpitala w Konstancy, gdzie wybuchł pożar. Według wstępnych informacji przyczyną pojawienia się ognia mogła być awaria systemu doprowadzenia tlenu do pacjentów. Tlen w czystej postaci jest bardzo łatwopalną substancją. Straż pożarna opanowała już ogień.

RadioZET.pl/PAP