Zamknij

Pożar wieżowca na Hawajach. Zginęły co najmniej 3 osoby

Redakcja
15.07.2017 09:52
Pożar wieżowca na Hawajach. Zginęły co najmniej 3 osoby
fot. Twitter/IBTimes India

Co najmniej trzy osoby zginęły, a wiele odniosło obrażenia w pożarze bloku w Honolulu na Hawajach. Ogień wybuchł na 26 piętrze w piątek czasu lokalnego. 100 strażaków walczyło z żywiołem. Doniesienia z USA mówią, że ofiar może być więcej.

Wielokondygnacyjny budynek mieszkalny Marco Polo Apartments zajął się ogniem w piątek czasu lokalnego. Na miejscu natychmiast zjawiły się zastępy straży pożarnej, jednak pożar był tak duży, że nie wszystkim udało się opuścić swoje mieszkania. Oficjalne informacje mówią o trzech ofiarach i wielu osobach z obrażeniami.

Ogień na 26 piętrze

Jak podają agencje prasowe, liczba ofiar może się zmienić. Pojawiły się doniesienia o ludziach uwięzionych w swych mieszkaniach. Pożar wybuchł na 26 piętrze i szybko ogarnął także wyższą kondygnację. W Marco Polo Apartments znajduje się łącznie aż 568 mieszkań i cztery powierzchnie handlowe.

Ofiar może być więcej

Jak do tej pory nie udało się ustalić, co było przyczyną pożaru. Honolulu to stolica i największe miasto amerykańskiego stanu Hawaje, położone w hrabstwie Honolulu na wyspie Oʻahu. Liczy około 350 tys. mieszkańców.

Sprawdź nasz nowy serwis >> MAM ZDANIE << 

RadioZET.pl/PAP/Twitter/Wikipedia/strz