Zamknij

Spłonęła rezydencja hollywoodzkiego aktora. ''Wróciłem do mojego domu'' [FOTO]

Redakcja
12.11.2018 17:46

Do 31 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych pożarów lasów i zarośli w Kalifornii. Władze obawiają się, że ofiar może być znacznie więcej, gdyż blisko 230 osób jest zaginionych. Ogień nie oszczędził rezydencji hollywoodzkiego gwiazdora Gerarda Butlera. 

Spłonęła rezydencja hollywoodzkiego aktora. ''Wróciłem do mojego domu'' [FOTO]
fot. Instagram/Gerard Butler

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Kolejnych sześć ciał znaleziono w Paradise na północy stanu. Tam też jest najwięcej ofiar - 29. Ogień zamienił w dymiące ruiny to 27-tysięczne miasto i rozszerzył się na jego okolice.

W Paradise pracuje pięć zespołów poszukiwawczych. Władze utworzyły także mobilne laboratoria genetyczne i antropologiczne, które mają pomóc w identyfikacji ofiar pożaru - jednego z najbardziej niszczycielskich i tragicznych w skutkach w historii stanu Kalifornia. Miejscowy szeryf, Kory Hornea, powiedział, że w niektórych przypadkach "jedyne szczątki, jakie zdołaliśmy znaleźć, to kości lub fragmenty kości".

W Malibu w aglomeracji Los Angeles odkryto w piątek zwęglone szczątki dwóch ofiar pożarów. Jak poinformowała w niedzielę policja, w ostatnich dwóch dniach w południowej Kalifornii nie znaleziono kolejnych ciał. W Malibu spłonęło wiele luksusowych rezydencji, w tym gwiazdy Hollywood Gerarda Butlera. Popularny aktor opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie swojego spalonego domu. ''Wróciłem do mojego domu po ewakuacji'' - napisał. 

Również Kim Kardashian z powodu pożaru opuściła Hidden Hills wraz z mężem Kanye Westem i trójką dzieci. Jak informowała później na Twitterze, ogień dotarł do jej domu, ale nie rozprzestrzenił się na cały budynek. 

Zobacz także

Z trzema dużymi pożarami, które szaleją na północy i południu Kalifornii, walczy ponad 8 tysięcy strażaków.

Jak pisze agencja AP, susza, przypisywana zmianom klimatycznym cieplejsza pogoda i wkraczanie budownictwa mieszkaniowego głębiej w lasy doprowadziły do tego, że sezonowe pożary roślinności w Kalifornii stały się bardziej niszczycielskie, rozpoczynają się wcześniej i trwają dłużej.

RadioZET.pl/PAP/DG